ANKARA

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti, Ankara ilinin merkezi, Türkiye'nin en kalabalık ikinci ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kenti. Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. Nüfus: 4,551 milyon (2011) Alan: 2.516 km²

"Acı, hepimizin acısı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ABD elçiliğine yapılan saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

İki çocuklu Güvenlik Görevlisinin eşi Yasemin Akarsu'yu evinde ziyaret eden Tekin, başsağlığı dileğinde bulunduğunu açıkladı. Gürsel Tekin, evin çıkışında kendini bekleyen gazetecilerin sorusunu yanıtlarken: “Tabii acı hepimizin acısı. Çok büyük bir acı. Görevini yapmaktan başka bir suçu olmayan iki çocuk babasının hayatını kaybetmesi kabul edilebilir bir şey değil. Hepimizi derinden sarsan bir olay. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Genel Başkanımız adına taziyelerimizi ilettik. Allahtan yakınlarına sabır diliyorum.” dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, kapıda kendisini bekleyen vatandaşlarla da tokalaşarak MYK toplantısına katılmak üzere CHP Genel Merkezi'ne döndü.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 13 Mart 2013 16:00
Yandex.Metrica