ADIYAMAN

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Nüfus:595.261 Alan:7.871 km²

Adıyaman turizmde hak ettiği yerde değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Huzur Kenti Adıyaman Tanıtım Günleri” etkinliğine katıldı.

Stant ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, Adıyaman’ın turizmde hak ettiği yerde olmadığını söyledi. Kentin tanıtıma çok ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tekin, “Bugün eğer Adıyaman 1-2 milyon turist alamıyorsa bunda hepimizin ciddi sorumluluğu var.” dedi.

Tekin, birçok yabancı turistin Nemrut Dağı Milli Parkı’nı bilmesine karşın, burayı görmeyen milyonlarca Türk vatandaşı olduğuna da dikkati çekti.

Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine de Tekin, süreçle ilgili ikinci aşamadan bahsedildiğini söyledi. Tekin, “Biz birincisinden bir şey anlamadık ki ikincisiyle ilgili de ne olduğunu bilelim. Çözüm, bir barış getirecekse elbette destekleriz sonuna kadar. Ama çözümün içeriğinin ne olduğunu bilmediğimiz için yapacağımız her yorum da havada kalır.” dedi.

Sosyal medyaya yönelik bazı eleştiriler olduğunun hatırlatılması üzerine ise Tekin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın “Twitter’la temasa geçtiklerini ancak Twitter’ın bu konuda işbirliğine yanaşmadığı.” yönündeki açıklamalarını anımsattı.

Twitter’ın ambleminin kuş olduğunu hatırlatan Tekin, “Biliyorsunuz her kuşun eti yenilmez. Bunu iktidarın ve Sayın Bakanın bilmesi gerekiyor. Bugüne kadar sosyal medyada insanlar kendilerini ifade ediyordu. Bu hakaretler sadece iktidar mensuplarına yapılmıyordu. Sayın Genel Başkanımıza, bizlere, farklı siyasi parti yetkililerine, her zaman oluyor bunlar. Zaman zaman bu iktidar mizaha tahammül edememiştir. Mizaha tahammül edemeyen iktidarın, sosyal medyaya tahammül etmesi biraz zordur ama alışacaklardır.” diye konuştu.

“Son dönemlerde Gezi Parkı ile beraber, Türkiye’nin sosyal dokusuyla, birikmiş sorunlarıyla ilgili ne zaman Başbakan sıkışsa, o demokratik çözüm dediğimiz işte Türkiye’nin talepleri olan demokrasi ve özgürlük konusunda parça parça gündeme getirmeye çalışıyor.” görüşünü savunan Tekin, şunları kaydetti:

“Alevi yurttaşlarımızın çok insani talepleri var, parlamentoda tekliflerimiz var, iktidardan ses yok. Yine siyasi partiler kanunu ve yüzde 10 barajı ile ilgili kanun tekliflerimiz var, parlamentoda bekliyor. İki yıl önce darbelere sebep olabilecek 35. maddenin değiştirilmesi için teklif verdik bekliyor. Şimdi görüyorum ki Sayın Başbakan nerede sıkışsa, bu taleplerle ilgili iki üç cümle etmeye başlıyor. Benim bir önerim olacak CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak, demokrasinin önündeki bütün engelleri bir paket halinde parlamento kapanmadan geçirelim ve bu tartışma konusu olan maddeleri tamamen ortadan kaldıralım. Yakıtınız bittiğinde istasyon aramaktan vazgeçin, gelin toptan bu işi çözelim. İnsanların demokrasi ve özgürlük talebini yerine getirmiş olalım.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 28 Haziran 2013 13:31
Yandex.Metrica