ADIYAMAN

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Nüfus:595.261 Alan:7.871 km²

"Türkiye'yi oyuncak yaptınız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Lice'de yaşananları eleştirip AKP'yi topa tuttu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hükümetin 'küresel oyuncuyuz' iddialarının çürüdüğünü belirterek "Ülkeyi Küresel oyunculuktan, küresel oyuncağa çevirdiniz" dedi.

Tanıtım günleri kapsamında Adıyaman'da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, iktidara yüklendi.

Tekin, kendilerini 'küresel oyuncu' olarak tanıtan iktidarın 'küresel oyuncak' olduğunu söyledi. Tekin, savcılığın Gezi Parkı soruşturması açtığını da belirterek "Sorumlu aramayın. Önce gelin bizden, CHP'li vekillerden hesap sorun" diye konuştu.

Gezi Parkı direnişinde hayatını kaybeden beş kişi olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, "Hiç mi vicdanınız yok. Sizin çocuklarınız yok mu?" diye sordu.

İktidarın sıkıştığı anda açılım aldatmacasına sarıldığını ifade eden Tekin "Türkiye'nin acil bir check up'a ihtiyacı var. Gelin demokrasi ve özgürlükler için gereken yasaları TBMM'ye getirelim ve bir haftada çıkaralım.

Kafanızdaki lobilerden başka lobi aramayın. Gelin özgürlükleri birlikte getirelim. Türkiye'yi küresel oyuncak olmaktan çıkaralım" diye konuştu.

Gürsel Tekin, iktidarın çözüm konusunda da samimi olmadığını belirterek şunları söyledi:

"Çözümden bahsedeceksiniz ama seçim barajını düşünmeyeceksiniz. Çözümden bahsedeceksiniz ama seçilmiş vekilleri cezaevinde tutacaksın.

Lice'deki saldırılarda sabotaj arayanlar kendilerine baksınlar. Lice'deki sorunun kaynağı millet değil devlettir."

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 30 Haziran 2013 13:45
Yandex.Metrica