Taksim-Gezi Direnişi yaralıları hastane ziyaretleri

Taksim- Gezi Park eylemi tüm yurda şıçramış vatandaşın direnişi haline gelmiştir.  Olaylar esnasında tazyikli su, kısa mesafeli biber gazı atışları ve plastik kurşunlardan dolayı  hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Binlerce yaralının tedavisi hala devam ediyor.

CHP İstanbul il başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner  ve parti üyeleri yaralıları Cerrahpaşa ve Şişli Eftal hastanelerine giderek ziyaret etti. Hastanede tedavi görenlerin Göz kaybı, işitme kaybı, kafa travması, kırıklar,  zedelenmeler , deri tahrişleri, yaşadıkları vahşetin, darpın en önemli göstergesiydi.

Hastanın isim bilgisi de istenmek suretiyle ayrı bir form tutulması, fişlenme korkusuyla kayıt altına girmek istemeyen yaralıların  yeni bir baskıyla karşılaşma riski sebebiyle tıbbi yardım almamalarına yol açmaktadır.

 İşlenen fiiller, sadece bir demokrasi suçu değil, aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyenleri ne halk, ne tarih, ne de insanlığın toplumsal vicdanı affetmeyecektir”

Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dililyoruz.

    Perşembe, 27 Haziran 2013 13:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica