2. İstanbul Kadın Yerel Yöneticiler Buluşması

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı öncülüğünde başlayan, İstanbul il kadın kolunun organize ettiği kadın yerel yöneticiler buluşması'nın ikincisi Kadıköy Belediyesinin misafirliğinde gerçekleşti. Toplantı da, Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, MYK Üyeleri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt  Nuhoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, kadın belediye meclis üyeleri, ilce kadın kolları başkanları, kadın belediye başkan yardımcıları  hazır bulundu.

Ev sahibi  Kadıköy Belediye Başkanı  Aykurt  Nuhoğlu'nun konuşmasıyla başlayan toplantı , Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın sunumu ve  diğer katılımcıların konuşmalarıyla devam etti. Kentli hakları ve kadın teması ile yapılan toplantıda kadın dostu belediyecilik, mimari ve kadın, uyuşturucu, LGBTI bireylerinin sorunları, kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, kadınların yerel hizmetlerden daha çok yararlanması için uygulanmaya konması gereken projeler tartışıldı.

Oldukça verimli geçen toplantı da kadın meclis üyelerinin ortak kararlar alarak, güçlü bir kadın örgütü oluşturulması için güç birliğinin sağlanması  ve toplantıların sürekliliği yönünde kararlar alındı.

    Pazartesi, 07 Temmuz 2014 17:01

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica