Gürsel Tekin'den pazar ziyareti

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Ataşehir Kayışdağı'nda pazar ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti ve patates soğan fiyatlarına tepki gösterdi.

Tekin, burada yaptığı açıklamada  "İki yıldır bütün pazarları dolaşan bir siyasetçiyim. İlk kez gıdada büyük bir yangın var. Önce vatandaşın etini elinden aldılar, sonra sütünü elinden aldılar şimdi fukaranın temel gıda maddesi olan patates soğanı elinden aldılar. Böyle bir coğrafyada, nereye eksen patates soğanın çıkacağı topraklarda patates soğanın altı lira olması büyük bir ayıptır. Hani AKP'nin bir sloganı var ya; "Hayaldi, gerçek oldu". Gerçekten tüm bunlara baktığımızda hayaldi gerçek oldu.

Ben Ardahanlıyım, o bölgeyi bilenler bilir. Ardahan'da, Erzurum'da, Ağrı'da o bölgedeki hayvancılıkta sadece Türkiye'nin değil İran'ın ve Rusya'nın ihtiyacını da biz karşılıyoduk. Şimdi bırakın oraların ihtiyacını karşılamayı kendi insanımızın ihtiyacını karşılayamaz hale geldik.

Patates soğan grubu bugün 6 lira. Pazarcılar utanıyor. Pazarcılar tezgah açmaktan utanıyor. Bu ülkeyi yönetenler patates soğanın 6 lira olmasına utanmıyor. Artık vakit tamamdır." şeklinde konuştu.

    Perşembe, 21 Haziran 2018 18:52
Yandex.Metrica