Gürsel Tekin, 'Halkın Otobüsü'yle yola çıkıyor!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün İstanbul'da bir basın açıklaması düzenledi ve gerçekleşecek referandum öncesi bir Anadolu turuna çıkmak için harekete geçtiklerini açıkladı.

Tekin yaptığı açıklamada, "Bugün otobüsümüzle Anadolu turuna çıkıyoruz. Bugünkü programımız önce Kocaeli sonra Sakarya. Yarın da Bolu ve Zonguldak'ta olacağız. Önümüzdeki günlerde, Trakya daha sonra Ege... Ardından da tüm Anadolu'yu halk otobüsüyle gezerek halkımızla görüşeceğiz.

Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Gördüğünüz gibi aracımızın herhangi bir flaması, logosu yok. Otobüsümüz, Halkın Otobüsü... Buraya herkes binebilcek, gelebilecek." dedi.

OHAL koşullarında referanduma gidildiğine dikkat çeken Gürsel Tekin,"OHAL yasasını ve olağanüstü bir ortamda gerçekleşecek seçimlerin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Başbakan daha önce, referanduma gidilirse Ohali kaldıracağız, demişti. Belli ki onun da gücü yetmemiş, geçtiğimiz gün ohalin devam edeceğini belirtti.
 

Bakın, iş başa düşüyor. Ben ve benim gibi binlerce vatansever, Cumhuriyet Halk Partililer, herkes kendi imkanları çercevesinde köy köy kasaba kasaba gezerek bu sürecin ne kadar hayırsız olduğunu anlatmak zorundayız.

Özellikle kentlerde yasayan vatandaşlar bilirler binaların yöneticileri vardır,aynı zamanda da bu yönetimin denetçileri vardır. 80 milyona yönetici seçeceksiniz fakat denetlemeyeceksiniz. Bunu kim kabul edebilir? Biz tüm bu süreçte, yapılmak istenenleri vatandaşımızın anlayacağı şekilde izah edeceğiz. Bizim vatandaşımız da ne diyeceğini bilir, umarız hayırlı karar verir" şeklinde konuştu.

 

    Cuma, 27 Ocak 2017 10:26
Yandex.Metrica