Gürsel Tekin Kocaeli'de iftara katıldı

CHP Kocaeli Kartepe İlçe Örgütü'nün düzenlediği iftar davetine katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, burada Halk TV canlı yayınında Erdal İrfan'ın sorualarını yanıtladı.

Kendilerinin her zaman ülkenin çıkarları için mücadele ettiklerini söyleyen Tekin, pazartesi günü koalisyon görüşmelerine CHP'yle başlayacak olan AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na çağrıda bulundu.

Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu mübarek günde Sayın Davutoğlu'na sesleniyorum. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı sizin bir telefonunuzda, müjdenizde. Bu bizim için değil bu ülkeye yıllarca emek vermiş emeklilerimiz için. Davutoğlu'ndan, koalisyon görüşmesine gelirken emeklilere müjdeyle gelmesini bekliyoruz. Çocuğuna süt alamadığı için intihar eden anneler olmasın diye Aile Sigortası'nın getirmesini bekliyoruz. Umarız mübarek Ramazan'da böylesi müjdelerle gelirler hem bizim alkışımızı hem de milyonlarca yurttaşımızın duasını alırlar."

Suriye'de yaşanan gelişmelere de değinen Tekin, "Mübarek Ramazan ayında çevrenize bakın binlerce Suriyeli sokaklarda perişan. Bu insanlar niye bu hale düştü, biz bu kirli savaşa niye dahil olduk? Sayın Davutoğlu'ndan biran önce komşularımızla ilişkileri düzeltmesini, alakasızca dahil edildiğimiz kirli savaş koşullarından ülkenin kurtulması için gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz" dedi.

İftar yemeğine Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan ile Sakarya Miiletvvekili Engin Özkoç da katıldı.

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 12 Temmuz 2015 10:16
Yandex.Metrica