Gürsel Tekin Ardahanlılar Derneği'nin açılışında

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kocaeli Dilovası'nda Ardahanlılar Derneği'nin açılışını gerçekleştirdi.

Gürsel Tekin burada yaptığı konuşmada, "Anahtarı teslim ettiğiniz iktidar yöneticileri evinizi soydular. Evinizin bir daha soyulmasını istemiyorsanız, yapacağınız bir tek şey var. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermektir

Haftaya bugün biliyorsunuz Türkiye'nin kaderinin değişeceği gün olacak. Benim özellikle yurttaşlarımdan rica ettiğim, geçmiş dönemlerde çeşitli sebeplerle farklı siyasi partilere oy verenler AKP'ye oy vermiş olan seçmen kardeşlerime buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. İyi niyetle oylarınızı vermiş olabilirsiniz. Bir kez anahtarınızı teslim etmiş olabilirsiniz. Evinizin anahtarını teslim ettiniz. Anahtarı teslim ettiğiniz iktidar yöneticileri evinizi soydular. Evinizin bir daha soyulmasını istemiyorsanız, yapacağınız bir tek şey var. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermektir.

Yolsuzlukları tarihe gömeceğiz. Bu ülkede kirli siyaset olmayacak. Hiç kimse yolsuzluğu konuşmayacak. Yoksulluğu tarihe gömmek istiyoruz. En önemlisi yasaksız bir Türkiye yaratmak istiyoruz. Herkesin kendisini özgürce ifade edebileceği, her gurubun, her siyasal düşüncenin güvencesi olmak istiyoruz. Bu duygularla inanıyorum ki 7 Haziran Pazar günü Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz. Kesinlikle 8 Haziran'da yeni bir Türkiye, yeni bir dünya, aynı zamanda şu andaki Türkiye'nin seçimlerinin sadece bizim seçmen kitlelerimiz değil tüm dünya kaygıyla izliyor. Çok basit olabilir ama çok önemlidir. Elimdeki şu belgeyi göstermek istiyorum. Bu sadece Erzurum'da yaşanmıyor. Malesef Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde orantısız seçimle ilgili çok ciddi sıkıntıların olduğunu, ama bu sıkıntılarla ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun sessiz kalmasını da anlamakta zorluk çekiyorum. Elimdeki bir yargı kararını Emniyet mensuplarına uygulatamadım. Emniyet Müdürü'ne bu yargı kararını okuttuğumda aynen bunu bana şunu söyledi; 'haklısınız' benim haklılığım değil. Kanunlarımız haklı. 'Bu haklı kararı uygulayacak mısınız' dediğimde aynen şunu söyledi. 'Amirlerimin, bir üstümün talimatları var.' Eğer bir ülkede yargı ayaklar altına alınmış, talimatlarla yönetilir hale gelmişse bu ülkede maalesef demokrasi de olmaz, hukuk da olmaz, özgürlük de olmaz."
dedi.

    Pazar, 31 May 2015 17:43
Yandex.Metrica