Gürsel Tekin'den Pendik'teki eyleme destek

CHP'li bir grup, Pendik Batı Mahallesi, Ankara Caddesi üzerinde bulunan Pendik Belediyesi'ne ait futbol sahasının imar değişikliği yapılarak turizm ve ticaret alanına çevrildiği ardından geçtiğimiz salı günü ihaleyle satıldığı gerekçesiyle eylem yaptı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de eyleme destek verdi.

CHP Pendik İlçe Başkanı Kemal Ercan ve Pendik Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Tarık Balyalı'nın da aralarında bulunduğu eylemcilere CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de destek verdi. Tekin, eylemin yapıldığı futbol sahasına gelerek partililerden bilgi aldı.


Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, "Görüldüğü gibi insanların kullanabilecekleri yeşil alanı, spor yapabilecekleri bir alanı ne yazık ki satmışlar. CHP olarak gerek ilçe başkanımız gerekse de meclis grubundaki arkadaşlarımız çok ciddi mücadele ediyorlar. Konu yargıya taşındı. Çevreye, yeşile duyarlı olan bütün insanlarımızın tepki göstermesini bekliyoruz. Ne yazık ki AKP iktidarı böyle... Yeşilimiz, doğamız, derelerimiz, havzalarımız, her yere göz diktiler. Doğayı seven, insanı, yeşili, şehrini seven herkes 7 Haziran'da giderek bu yalancıları, talancıları bertaraf edecek" diye konuştu.

Gürsel Tekin, çadırın içinde bağlama çalarak türkü söyleyen partililere kısa bir süre eşlik etti. Ardından sahada top oynayan partililerin yanına giden Tekin, penaltı atışları yaptı.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 25 Nisan 2015 15:53
Yandex.Metrica