Gürsel Tekin Sultanbeyli'de

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Sultanbeyli'de muhtarlar, yerel gazeteciler ve sivili toplum temsilcileriyle buluştu.

CHP Genel Sekreteri Tekin İstanbul Sultanbeyli'de, "İç Güvenlik Paketi güvenlik değil, sıkıyönetim yasasıdır. CHP bunu Anayasa Mahkemesi’ne götürecektir" dedi.

"Eğer siyasette kirlilik varsa kamuda şeffaflık olmaz. Önce siyasette bu kirliliği temizleyeceksiniz" diyen  Tekin, muhtarlar, yerel gazeteciler ve sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi, vatandaşların görevlerini yerine getirdiğini ancak devletin görevlerini yapmadığını belirtti.

Sosyal devletin her vatandaşın sağlığıyla eğitimiyle ilgilenmek, yoksulluğunu gidermek zorunda olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin,  "CHP iktidarıyla,  devletle vatandaş arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak istiyoruz" dedi.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Tekin, CHP iktidarında her muhtarın doğrudan belediye meclis üyesi olarak, belediyede kendi mahallesini temsil edeceğini, muhtarların en azından 657′ye tabi memurun sahip olduğu devlet güvencesine sahip olacağını açıkladı.

Tekin, İstanbul'da yüz binlerce yabancı uyruklu insan yaşadığını kaydederek, "Kim olduklarını bilmiyorsunuz. Her türlü hırsızlık var. Bonzai ekmek peynir gibi satılıyor" diye konuştu.

Bir gazetecinin Bank Asya yönetiminin TMSF'ye devrine ilişkin sorusu üzerine Tekin, "Hukuki bir şey yok. Tam bir kin ve nefretle hareket ediliyor. Eğer mülkiyet sorunu varsa bu iktidar suç işlemiştir, iktidarın hesap vermesi lazım. 19 yıldır ortaklığı görmedin de 9′a 5 kala mı fark ettin? Türk ekonomisine zarar verilmiştir" diye konuştu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TBMM Genel Kurulu’nun gündeminde bulunan "İç Güvenlik Paketi" konusunda da şu değerlendirmelerde bulundu:
"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "İç güvenlikle ilgili Alman modeli" dedi. Çok da hoşuma gitti. Sultanbeyli'den Sayın Arınç'a sesleniyorum: Eğer getireceğiniz güvenlik Alman modeli ise hiç tereddütsüz ona oy vereceğiz. Sadece iç güvenlik değil, Almanların bütün yasalarını model alalım, CHP olarak destek verelim, çıkartalım. Onu yaparsak ne olur? Sayın Davutoğlu’nun şeffaflık yasasına ihtiyaç duyulmayacaktır. Davutoğlu, "Kamuda şeffaflık diyor" Eğer siyasette kirlilik varsa kamuda şeffaflık olmaz. Önce siyasette bu kirliliği temizleyeceksiniz. Kapsamlı yolsuzluk yasası çıkaralım, her türlü yasa çıkarıyoruz, onu da çıkaralım."

"Böcek Davası"nda ifadeleri basına yansıyan bir polis memurunun "Defalarca Kaddafi'ye gönderildiğini söylediğini" aktaran Tekin, "Basına yansıdığı için diyorum, Böcek davasındaki polisi soruyorum, "Hangi sıfatla Kaddafi'ye gittiler? Nasıl gittiler? Geldiler? Yasa dışı banka olayı, imar konuları olmak üzere bütün bunları kapatmanın bir tek yolu var: Sıkıyönetim yasası çıkarmak. Bunun adı güvenlik yasası değil, sıkıyönetim yasasıdır. Buna emin olun. CHP, bunu Anayasa Mahkemesi’ne götürecektir" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 06 Şubat 2015 10:02
Yandex.Metrica