Gürsel Tekin: "Hiç kimse CHP'yi esir alamayacak!"

CHP Genel Sekreteri Tekin: "Türkiye'de bütün sivil toplum örgütleri, gazeteler, basın, medya ve iş dünyası, hepsi esaret altında. Esir alamadıkları bir tek kurum var, o da CHP. Elbette hiç kimse CHP'yi esir alamayacak"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile CHP Ümraniye Site Mahallesi temsilciğinin açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Tekin, seçim öncesi CHP'nin her anlamda hazır olması gerektiğini anlatarak,  Ümraniye ilçe teşkilatına çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine işaret eden Tekin, "Bütün örgütlerimiz, kıt kanaat çabalar içerisinde çok ciddi çaba sarf ediyor. Türkiye'de bütün sivil toplum örgütleri, gazeteler, basın, medya ve iş dünyası, hepsi esaret altında. Esir alamadıkları bir tek kurum var, o da CHP. Elbette hiç kimse esir alamayacak" diye konuştu.

Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Parlamentonun bypass edildiği, sözde adına "Milli Eğitim Şurası" dedikleri, TÜRGEV şurasıyla yeni bir eğitim sistemini, çağdışı eğitim sistemini dayatmak istiyorlar. Dikkat ederseniz en kritik dönemlerde toplumun hassasiyetlerini sürekli siyasi malzeme haline getiriyorlar. "Alevi açılımı yapacağız"dediler. Daha önce de "Roman açılımı yapacağız" dediler. Roman açılımıyla, Romanları kentsel dönüşüm adı altında, 50 kilometre İstanbul’un dışına sürgün ettiler. Bunların açılım modeli bu."

Yerel yönetimlerin tamamının merkeze alınacağını, imar yetkisinin bir kişiye bağlanacağını söyleyen Tekin, "Kentsel dönüşüm ve 2B beklentisi içinde olanlar, seçimden sonra hiçbirinizin tapusunun güvencesi olmayacak. Yine sizin güvenceniz CHP olacaktır" dedi.

Tekin, bir gazetecinin "Anayasa Mahkemesi üyelerinin tehdit edildiği" şeklindeki açıklamalarını hatırlatarak yönelttiği soru üzerine, şunları kaydetti:
"Bunlar çok açık ve net. Anayasa Mahkemesi üyelerinin ve Başkanının tehdit edildiğini çok açık beyan ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanından, AKP yetkililerinden ve gazetecilerinin tamamı tehdit ediyor. Herhalde sizler de izliyorsunuz. Çünkü bu kadar açık, bu kadar net. Yargının en üst kademesinde, daha çıkabilecek kararla ilgili bile böyle tehditler savrulursa, arka planındaki tehditlerin de hangi boyutta olduğunu siz düşünün."


Gürsel Tekin, Alevilere yönelik Meclis'teki çalışmaların sorulması üzerine de "Bunların tamamını siyasal mühendislikle yapıyor AKP. Önce kamuoyuna şirin gözüksün diye milyonlarca Alevi yurttaşımızın beklentisi olan, sözde Alevi açılımı yaptıkları maddeyi gündeme getiriyorlar. Hemen arifesinde dikkat ederseniz, adına "Milli Eğitim Şurası" dedikleri bir TÜRGEV şurası ile karşı karşıya kalıyoruz. Gerekçesi de özellikle Alevi yurttaşlarımız ve bu işe tepki gösterebilecek unsurların gazını almaktır. Bunların hepsini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Hamzaçebi: "İktidarı halkımızla buluşturacağız"
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de Türkiye'nin insan hakları ve özgürlükler açısından ileriye gittiğini söylemenin mümkün olmadığını ifade ederek, "Meydanlardan, meydanlardaki kalabalıklardan rahatsız olan bir iktidar var. Onun için, götürüp mitingleri Kazlıçeşme’deki bir meydana hapsetmek istiyor. Vatandaşların meydanlarda bir araya gelmesini istemiyor"diye konuştu.

Hamzaçebi, meydanlarda toplamayı önlemek için yeni bir yasa getirildiğini anlatarak, insanların hiçbir yasadan korkmadığını dile getirdi.

Büyük bir mücadele için yola çıktıklarını aktaran Hamzaçebi, "Bu mücadeleyi eninde sonunda zafere ulaştıracağız. İktidarı halkımızla buluşturacağız. Bu bir siyasal partinin, CHP'nin iktidarı değildir. Halkın iktidarıdır. Halk kendi temsilcilerini orada görecektir. İktidar olduktan sonra, otellerin kırmızı halılarında yürümekten, halkın arasında yürümeyi unutanların iktidarını artık göndereceğiz. O günler yakındır. O günlere inançla ve kararlılıkla yürüyoruz. Mutlaka başaracağız" şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Tekin ve Hamzaçebi, mahalle temsilciliğinin açılışını yaptı. Makası getiren görevlinin "makas kesmiyor" dediği Tekin, görevliye bir miktar para verdi.

    Pazar, 07 Aralık 2014 11:46
Yandex.Metrica