Gürsel Tekin, İzmir'de internet haber portallarının temsilcileriyle buluştu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İzmir'deki internet haber portallarının temsilci ve muhabirleriyle, Tarihi Alsancak Havagazı Fabrikası’nda buluşarak güncel konularda değerlendirmelerde bulundu.

Tekin "Önümüzdeki günlerde gençlik, kadın, ana kademelerin hepsi seçime dönük olacak. Partinin kurumsal kimliğine zarar veren kim olursa üyeliğini askıya alırız" mesajı verdi.

Konuşmasında İzmir'den daha fazla ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunmayı tercih eden Gürsel Tekin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun üyelerle ön seçim yapılarak milletvekili adaylarının belirlenmesi açıklamasının İzmir’de nasıl gerçekleşeceği soruları başta olmak üzere İzmir ile ilgili sorulara genel yanıtlar verdi.

Tekin, "Sayın genel başkanımızın çok detaylı açıklama yaptığına inanıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bile tahammül edemediği, TÜRGEV'in dayatmış olduğu yeni Milli Eğitim Şurası'nın kapatılması gibi birçok konu gündemde.Sürekli bu sorular sorulmamalı. 90 yıllık partiyiz. Sayın genel başkan gereğini söyledi" demekle yetindi.

Diyanet İşleri Başkanı'nın yaptığı "Önümüzdeki yıllarda genç nesillere dinimizi bile anlatamayacağız" açıklamasına da değinen Gürsel Tekin,
"Din iman edebiyatını bugün Diyanet İşleri Başkanı bir açıklama yapmış ilk kez. Nihayet diplomatik de olsa, önümüzdeki genç nesillere dinimizi bile anlatamayacağız. Anlatamazsınız. Din hırsızlık, haram, iftira atmak değil ki. Tuzak değil. Şimdi bütün bu değerleri din adına birileri kullanırsa, elbette siz gelecekte dinimize kuşku ile bakılacak. Sizin sorumluluğunuz yok mu? 17 25 Aralık fetvasını neden geri çektiniz?" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 22 Haziran 2012'de Suriye'de düşürülen ve iki Türk pilotun yaşamını yitirdiği uçağın,  hükümet yetkililerinin açıkladığının aksine Suriye tarafından düşürülmediği iddiasını yineledi ve konuyla ilgili TBMM'ye verdiği 3 sorunun yanıtını hala alamadığını söyledi.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 06 Aralık 2014 11:23
Yandex.Metrica