Gürsel Tekin, üzüm üreticileriyle buluştu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Denizli Buldan Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında üzüm üreticileriyle buluştu.

Tekin, Buldan ilçesinin Yenicekent mahallesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, iktidarın Türkiye'nin sorunları çözemeyeceğini ileri sürdü.
Sorunların çözümündeki adresinin CHP olduğunu savunan Tekin, "Türkiye'nin geleceği, Türkiye'nin iç barışı için bu sefer CHP'yi destekleyin ve bir derin nefes alın. Aksi takdirde kimyası bozulmuş bir iktidarın önümüzdeki günlerde freni patlamış bir kamyon gibi nereye vuracağını hiçbirimiz bilemeyiz" dedi.

Ziyaretten sonra gazetecilerin sorunları cevaplayan Gürsel Tekin, Gazeteci Yazar Soner Yalçın'ın gözaltına alınıp serbest bırakılmasına ilişkin, "Keşke Soner'le ilgilenildiği kadar bu terör örgütleriyle ilgilenmiş olsalardı, belki bugün başımıza bu sorunlar gelmemiş olacaktı" ifadesini kullandı.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin terör örgütlerini kategorize ettiğini ileri süren Tekin, "Daha önce de AKP'li eski bakan bir tweet atmıştı, "Bunlar öldürdü mü iyi öldürürler" diye. Şimdi Zeybekci'nin söylediği tam anlayamadım, bir açıklık getirirse "iyi terörist, kötü terörist, onurlu terörist, onursuz terörist" nasıl olurmuş bilmiyorum. Sayın Zeybekci'nin terör kavramın ne olduğundan herhalde haberi yoktur, sözlükte Tükçesine bakması gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

Habere ilişkin fotoğraf galerisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Gürsel Tekin Denizli'de

 

    Pazartesi, 27 Ekim 2014 15:21
Yandex.Metrica