Gürsel Tekin, Atalay Ürker'i hastanede ziyaret etti

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, beraberindeki bazı partililer ile birlikte Bingöl'de uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralanan ve tedavisine Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edilen İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'i ziyaret etti.

Atalay Ürker'in sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, "Atalay Bey'in durumu gittikçe iyiye gidiyor. Sağlık durumu çok iyi. İnşallah en kısa süre içerisinde evine kavuşmuş olacak. Evet çok sağlıklı gördük, herkese de selamları ve saygıları var." dedi.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, dış politikanın ısrarla iç politika malzemesi haline getirilmek istendiğini belirterek, "Şu anda acınacak durumdayız. Yani sadece U dönüşü olsa iyi, pervane gibi döndük. Bakın devletlerin bütünlükleri olur. Sayın Cumhurbaşkanı farklı bir şey söyledi, Sayın Başbakan farklı bir şey söyledi, Sayın Dışişleri bakanı başka bir şey söylüyor, sözcüler başka bir şey söylüyor, Sayın Arınç başka bir şey söylüyor. Şimdi Türkiye'de bugüne kadar dış politika ve iç politika konusunda yaşanmış olay değildir. Bakın bunlar sadece kendilerinin pervanesi değil Türkiye'yi pervaneli hale getirdiler. Dışarıda itibarımız neredeyse sıfır noktaya geldi. Bu konuda umut ederim ki bu son yaşanan olaylardan dolayı iktidar bir ders almıştır. Dış politikamızı tamamen yeniden gözden geçirmemiz lazım. Böyle hamasetli laflarla işte öyle yapacağım, böyle yapacağım derseniz sonra dün terörist dediğiniz kişilere tıpış tıpış kendiniz gitmek zorunda kalırsınız, bu Türkiye'nin itibarı açısından sonra derece tehlikelidir. Ben iktidarı dış politika konusunda sağ duyulu olmaya davet ediyorum." dedi.

 

Habere ilişkin fotoğraf galerisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Gürsel Tekin'den, silahlı saldırıda yaralanan Atalay Ürker'e ziyaret

    Perşembe, 23 Ekim 2014 12:51
Yandex.Metrica