Gürsel Tekin'e "En İyi Siyaset Adamı" ödülü verildi

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Beşiktaş'ın efsanevi Başkanı merhum Süleyman Seba adına dağıtılan "Beşiktaş Platformu Yılın En İyileri Ödül Töreni"nde ödüller sahiplerini buldu. Gürsel Tekin "En İyi Siyaset Adamı" ödülünü aldı.

"Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller" tarafından düzenlenen ödül töreni, Bahçeşehir Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Törene CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP eski Genel Başkanı ve gazeteci Altan Öymen, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP İstanbul Milletvekili Faik Tünay, AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, ödül alan CHP’li, AKP’li ve MHP’li belediye başkanları ile çok sayıda siyasetçi, belediye başkanı, yazar ve gazeteci katıldı.
 
 
Tekin'e ödülünü Altan Öymen verdi

Törende CHP Eski Genel Başkanı Altan Öymen'in elinden "En İyi Siyaset Adamı" ödülünü alan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise, "Bu ödülün benim açımdan iki büyük anlamı var. Birincisi çok değerli bir insan Süleyman Seba adına dağıtılıyor, ikincisi bu ödülümü eski Genel Başkanım Altan Öymen'in elinden alıyorum. Tarifi imkânsız duygular içindeyim. Siyasetin kirlendiği şu dönemde bu ödülü alırken, aslında ne kadar hak ettiğimizi de sorguluyorum" diye konuştu.
 
Törenin açılış konuşmasını yapan jüri başkanı Yasemin Öney Cankurtaran ise ödül vermekte aşırı zorlandıklarını belirterek, şunları söyledi: "Biz platform olarak dil, din ya da ırk üzerine ayrım yapmaksızın ödüllerimizi dağıttık. Peki neye bakarak ödülleri verdik? İnanın bunu ben de çok düşündüm. Bazı insanların algıları çok yüksektir. Bir orman düşünün. O ormanın içinde binlerce ağaç var, ama kimileri ağacın kurduyla uğraşırken, kimileri yapraklarıyla engin göklere değer. İşte böylesi insanlar, yaptıkları hizmetler ve ürettikleri projelerle ön plana çıkan insanlar ödüllerini alacak" dedi.
 
Çok kısa bir zaman önce hayatını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu adına oğlu Erdem Aslanoğlu’na verilen "Yılın Siyasi Onur" ödülüne sıra geldiğinde, salonda duygu dolu anlar yaşandı.   Törende, Süleyman Seba Onur Ödülü, Seba’nın ailesinden Prof. Dr. Ayhan Kızıl'a; Yılın Siyaset Adamı Ödülü, Gürsel Tekin'le beraber MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a; Yılın Siyasi Onur Ödülü Erdem Aslanoğlu ile birlikte CHP eski Genel Başkanı ve gazeteci Altan Öymen’e, Yılın Milletvekili Ödülü CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a, Yılın En Genç Milletvekili Ödülü CHP İstanbul Milletvekili Faik Tünay'a, Yılın Belediye Başkanı Ödülü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a, Yılın Yazarı Ödülü gazeteci Rıdvan Akar'a ve yılın TV Programcısı Ödülü gazeteci Candaş Tolga Işık'a verildi.

    Pazar, 19 Ekim 2014 21:49
Yandex.Metrica