"TOKİ'nin uygulaması yasa dışıdır"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Mecidiyeköy'de iş cinayetleri ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi ve ardından Halk TV'nin sorularını yanıtladı.

CHP olarak, asansör faciasında yaşamını yitiren vatandaşaların ailelerinin yanında olduklarını ve avukatları görevlendirdiklerini belirten Gürsel Tekin, "İstanbul'da uygulamaların tamamı iki üç kişinin dudağı arasında yapılan uygulamalar. İsmi zikredilen firma, burayı almasına rağmen tapu TOKİ'nin üzerinde. Tapunun TOKİ üzeride olması yasa dışı bir uygulamadır. Deprem uzmanları İstanbul'un her an depremle karşı karşıya olduklarını ifade etmelerine rağmen 99'dan beri bırakın iyileştirmeleri herhangi bir şey yaşandığında toplanma alanları neredeyse sıfır nokrtasında. Deprem dönüşümü için kullanılması gereken yerlerin tamamı beton lobisine teslim edildi. AKP'nin İstanbul'u getirdiği nokta bu. Bu yaşanan cinayetlerin sonuna kadar takipçisi olacağımızı da söylemek istiyorum. İLO Sözleşmesi'nin hayata geçmesi için çağrıda bulunuyorum, en azından bundan sonra hiç kimse yaşamını yitirmesin." dedi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in dün yapmış olduğu açıklamaları değerlendiren Tekin, "Bir ülkenin çalışma bakanı böyle bir açıklama yapıyorsa bu zavallılıktır, başka açıklaması yok. Sizin kerametiniz bu kadar yüksek,  farklı düşünen herkese operasyon yapıyorsunuz da bu beton lobisine mi karşı duramıyorsunuz?" dedi.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 12 Eylül 2014 12:46
Yandex.Metrica