"Ne çektirdin be TOKİ"

CHP'li Gürsel Tekin, TOKİ Sulukule konutları önünde kentsel dönüşüm ile ilgili toplanan vatadandaşları ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Kentsel dönüşüm projesi, kentsel yıkıma dönüştü." dedi.

Tekin, kentsel dönüşüm kapsamında mağdur olduklarını iddia eden ve TOKİ Sulukule konutları önünde toplanan grubu ziyaret etti. Projedeki uygulamalardan dolayı binlerce kişinin mağdur olduğunu savunan Tekin, "Kentsel dönüşüm projesi, kentsel yıkıma dönüştü." diye konuştu.

Tekin, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Fatih Belediyesi'nin bu konuda duyarlı olması gerektiğini ifade ederek, ilgilileri konuyu kamuoyu önünde tartışmaya davet ettiğini söyledi.

Tekin'in TOKİ Sulukule konutlarına yaptığı ziyarette vatandaşlar, "5 Yıl daha yaşayacağımızı garantiliyor musunuz? ve Ne çektirdin be TOKİ" pankartlarını ellerinde taşıdılar.

Vatandaşın yanında yer almaya devam edeceklerini belirten Tekin, her platformda konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

Sulukule Sosyal Proje Kalkınma Derneği adına açıklama yapan İsmail Gani de ilgililerin, anlaşmaya aykırı kendilerinden birim metrekare fiyatının iki katı para talep ettiğini ileri sürdü. Projeden dolayı 5 yıldır mağdur olduklarını savunan Gani, haklarını alamamaları halinde yargıya başvuracaklarını da belirtti.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 20 May 2013 19:17
Yandex.Metrica