CHP'den Balıkesir ve Çanakkale'ye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Balıkesir'in Burhaniye, ayvalık ve Edremit ilçeleriyle Çanakkale'de Küçükkuyu'yu ziyaret ettiler ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

Kemal Kılıçdaroğlu Küçükkuu'da yaptığı konuşmada, "Ekmeleddin İhsanoğlu, 4 dili ana dili gibi konuşan, pek çok kitabı olan, uluslararası pek çok dile çevrilen bir bilge insan. Dolayısıyla yabancı devlet adamlarıyla bir araya gelen, onlarla konuşan, yeri geldiğinde fıkra anlatan bir bilge insandır. Bana dediler ki "Ekmeleddin İhsanoğlu kim? Biz tanımıyoruz. Öbürünü tanıyorsan zaten mesele yok." Bu coğrafyada hepimiz huzur içinde yaşayalım. Farklı görüşlerimiz olabilir. Dünyaya farklı bakabiliriz ama beraber yaşamayı öğreneceğiz. Birbirimize saygı duyacağız. Bu benim en büyük arzum. Bunu yapabilirsek zaten siyasetçi görevini yapmış olur."

Sadece kendisinin çalışmasının yeterli olmayacağını aktaran Kılıçdaroğlu, "Sizden sadece 10 dakika çalışmanızı istiyorum. Manavı, bakkalı, sokakta karşılaştığınız arkadaşınızı ikna edin. Biz CHP'yiz, bir defa şunu bilin, hiçbir zaman zalimin önünde eğilmedik, eğilmeyiz. Demokrasiyi bu ülkeye getiren siyasi anlayıştan geliyoruz"
dedi.

    Pazar, 20 Temmuz 2014 22:39
Yandex.Metrica