CHP, Hak-İş'i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hak-İş'i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na ziyareti sırasında CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Aytun Çıray ve Yakup Akkaya eşlik etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğini anımsatarak, “Bu nedenle bu seçim çok önemli. Biz bir cepheleşme anlayışı içinde değiliz. Büyük bir toplumsal uzlaşmayı sağlamak istiyoruz. Cepheleşme anlayışı içinde cumhurbaşkanlığının belirlenmesi doğru bir tavır değildir. Eğer bir toplumsal uzlaşma sağlayacaksak toplumun her kesimiyle sıcak ve yakın bir diyalog kurmak ve onların düşüncelerini almak zorundayız.
Hak-İş'e ve diğer sendikalara, sivil tolum örgütlerine, meslek kuruluşlarına gelişimizin nedeni de budur; büyük bir toplumsal uzlaşmayı sağlamak. Halkın önüne çıkaracağımız cumhurbaşkanı adaylarının seçildikten sonra herkesin "evet, bu benim cumhurbaşkanım olabilir" diyebileceği bir aday çıkarmak istiyoruz. Toplumsal uzlaşmadan aradığımız budur. Bir cepheleşme anlayışı doğru değildir, cumhurbaşkanlarının belirlenmesinde, seçilmesinde"
diye konuştu.

    Çarşamba, 04 Haziran 2014 11:59
Yandex.Metrica