Gürsel Tekin kentsel dönüşüm mağdurlarıyla buluştu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Etiler'de kentsel dönüşüm mağdurlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partideki görev değişikliklerinin ardından daha çok emek, daha çok yoksullarla ilgileneceklerini ve mağdurların yanında olacaklarını söyledi.

Tekin, Etiler’de bölgelerindeki kentsel dönüşüme tepki gösteren mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Tekin, burada basın mensuplarının, gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) gerçekleştirilen değişikliklerin herkese hayırlı olmasını dileyen Tekin, "Benim için çok büyük bir şey değişmedi ama değişen bir şey olacak, daha çok dışa dönük bir CHP göreceksiniz. Bugün olduğu gibi, yarın Ankara’da, başka bir arkadaşımız Erzurum'da, Rize'de nerede mağduriyet varsa CHP orada olacak" diye konuştu.

Gürsel Tekin, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP, 90 yıllık bir siyasi partidir. CHP, mevsimlik bir parti değildir. Onun için 90 yıl ayakta kalabilmiş. Çok partili sisteme geçtiğimiz tarihten itibaren yüzlerce partinin nasıl kapatıldığını, 10 yıl önce iktidar olup, 10 yıl sonra nasıl bertaraf edildiğini hepimiz biliyoruz. CHP'nin ilkeleri, çok açık ve nettir. Elbette sosyal demokrat bir partiyiz. Daha çok emek, daha çok yoksullarla ilgileneceğiz ve mağdurların yanında olacağız. Mağdurların siyasal düşüncesi ne olursa olsun, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun hep yanlarında olacağız. Yani, yeni CHP dediğimiz tam da bu olacak."

"CHP'de geçmişte olduğu gibi şimdi de güçlü bir genel sekreterlik makamı mı öngörülüyor?" şeklindeki soru üzerine Tekin, "CHP'nin bütün makamları çok güçlü makamlardır. CHP'de 30 yıldır her kademede görev yapan bir insan olarak hangi makama oturmuşsam kendimi güçlü hissetmişimdir" ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun götürdüğünü kaydederek, "Hiç kimse merak etmesin Türkiye'nin beklentisine cevap verebilecek, kendisini mağdur görenlerin "Evet benim de Cumhurbaşkanım var" diyebileceği bir cumhurbaşkanı geliyor. Merak etmeyin. İsim hiç önemli değil, geliyor" diye konuştu.

    Cumartesi, 10 May 2014 15:00
Yandex.Metrica