Gürsel Tekin, Başbakan'ı istifaya çağırdı

Seçim çalışmaları kapsamında Tokat'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, havaalanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 17 Aralık'tan sonra Türkiye'nin gündeminin altüst olduğunu söyledi.

AKP hükümetini eleştiren Gürsel Tekin, "12 yıldır Türkiye’yi yöneten iktidar, 17 Aralık'ta "A" harfini yani Adalet'i kaybetti. "KP" ile kalmıştı ama ne yazık ki dün de çok rezilce, çok alçakça, kabul edilmesi mümkün olmayan bir kaset skandalıyla "K" harfi de gitti, geriye "P" kaldı. Bununla da bundan sonra Türkiye’de iktidarını yürütmesi, meşruiyetini devam ettirmesi mümkün değildir. Derhal, normal hukuk devletlerinde veya demokrasilerde yapılması gereken olmalı, Başbakan'ın ve kabinenin istifa etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Bir hükümeti düşünün, hükümetin kabinesinin 3'te 1'i çeteleşmiş, yolsuzlukla meşgul olmuş. Kabinenin başında, sayın Genel Başkanımızın deyimiyle bir "başçalan" orada bir başka şeyle meşgul, sadece çalma çırpmayla değil, tuzak kurmayla da meşgul olmuş. Bugüne kadar Türkiye'de benzer kaset mağdurları ya da kumpaslarla mağdur olmuş insanların ne kadarının mimarının da Tayyip Erdoğan olduğu da önümüzdeki günlerde belli olacaktır."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tehdit edildiyse veya önüne herhangi bir tape konulduysa açıklaması gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 27 Mart 2014 14:42
Yandex.Metrica