Gürsel Tekin: "Hiçbir yasak bu kirliliği kapatmaz"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim çalışmaları kapsamında Bağcılarda esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye'de dün uygulanmaya başlanan Twitter yasağını eleştiren Gürsel Tekin sıkıyönetim dönemine girildiğini savunarak, "Bir iktidar düşünün kuştan korktuğu kadar Allah'tan korksaydı bütün bu numaralar başına gelmemiş olacaktı. Niye yasaklıyorsunuz? Neyi yasaklarsınız? Korktuğunuz şeyi yasaklarsınız." dedi.

Hiçbir yasağın ne Başbakan Erdoğan'ı ne de kabineyi kurtaramayacağını kaydeden Gürsel Tekin, "Bütün dünya Türkiye’deki bu rezilliği konuşuyor. Hiçbir yasak bu kirliliği kapatmaz, kapatmaya da gücü yetmez. " yorumunda bulundu.

Gürsel Tekin, İstanbul'u çok iyi bildiğini, kentin Bağcılar ve Ümraniye gibi göç almış ilçeleri olduğunu ifade ederek, "Burası ortalama 1 milyona yakın yurttaşımızın yaşadığı bir yer. Sosyal yaşam adına hiçbir şey yok. Önümüzdeki günlerde kentsel dönüşüm olacak. Bu iktidar döneminde buranın hala kaderi değişmiş değildir. Bağcılar neden bir Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Ankara'nın Çankaya'sı olmasın. Zaman zaman "CHP'nin projesi nedir?" diye soruluyor. CHP'nin projesi 'önce insan'dır. İnsanın olmadığı hiçbir yerde projenin anlamı yoktur. İnsan odaklı proje olur." dedi.

    Cuma, 21 Mart 2014 17:11
Yandex.Metrica