"Ne yazık ki Türkiye’de kadınların hayatı hiç değişmedi"

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Tuzla Belediye Başkan Adayı Cemil Ekşi ile birlikte, esnaf ziyaretinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ziyaret sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçim sürecinin çok ciddi bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Bizim duyumlarımıza göre Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı’na, seçim öncesi olağanüstü hal yasası uygulanıp uygulanamayacağını inceletmiş. Gerçekten bu çok tehlikeli. Bütün yasaklar üstüne böylesi bir yasak gelirse, seçimin güvenliği ortadan kaldırılmış demektir. Olağanüstü hal dönemlerinde seçimin güvenliği olmaz. Bu konuda iktidar yetkililerinin bu çerçevede bir açıklama yapması gerekiyor" dedi.

Bütün bu olanların karşısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün suskun kaldığını belirten Gürsel Tekin, "Cumhurbaşkanı’nın suskun kalışını bir şeye bağlıyorum. Acaba bütün bu olup bitenler konusunda sayın Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın ifade ettiği gibi siz de dinleniyorsunuz. Bu dinlemelerden dolayı sayın Cumhurbaşkanı üzerinde bir tehdit var mı, yok mu? Eğer devletin bütün kurumları, iktidar, Cumhurbaşkanlığı birileri tarafından rehin alınmış durumdaysa bu çok tehlikelidir. Bu tehlikenin altını çizmek istiyorum."

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olduğunu kaydeden Gürsel Tekin, "Fakat ne yazık ki Türkiye’de kadınların hayatı hiç değişmedi. Halen her ay intiharlar, her ay çok sayıda şiddet uygulanıyor. Türkiye’de kadının kaderini değiştirmenin tek yolu kadının ekonomik özgürlüğüdür. Umut ediyorum ki; CHP iktidarıyla en kısa süre içerisinde kadının ekonomik özgürlüğünü sağlayabileceği bir sürece geçeceğiz. Ondan sonra siyasal süreçte de önü açılsın" şeklinde konuştu.

Gürsel Tekin, esnaf ziyareti sırasında bir lokantanın önünde döner kesti.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 08 Mart 2014 11:31
Yandex.Metrica