76 milyonun güvencesi

“Sayın Genel Başkanım, değerli Genel Başkan Yardımcılarım, basınımızın, medyamızın güzide temsilcileri, bugün Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili kampanyamızın stratejisini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değerli Genel Başkanım, değerli arkadaşlar, aslında dünyanın her yerinde demokrasi yerel seçimlerle güçlendirilmiştir. Geçen hafta Sayın Genel Başkanımızın grup toplantısında ifade ettiği gibi Türkiye’de en ufak şeyi Başbakan'a sormadan yapmak mümkün değil. Aslında yerel dediğimiz yani yerinde yönetim anlayışının AKP döneminde parça parça nasıl ortadan kaldırıldığını özellikle kentsel dönüşüm yasasına baktığınızda çok net bir şekilde görme imkanı olacaktır. Yani kısacası Türkiye’de bu kentsel dönüşüm yasası mevcut devam ettiği sürece tek belediye başkanı var Tayyip Erdoğan ve onun yardımcısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı.

Son dönemlerde imar uygulamalarına da baktığınızda onu çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Telefonlarla imar uygulamalarının yapıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Aslında bütün bunları konuşmanın mecrası yerel seçimlerin ortamında olması gerekirken siyasetin bu kadar kirlendiği bir dönemde ne yazık ki bunları konuşma imkanı bulamayacağız. Hatta zaman zaman birçok televizyon ve gazetelere açık tekliflerimiz olmasına rağmen ne yazık ki televizyoncu arkadaşlarımızda en azından bu süreç önümüzdeki dönemdeki yerel seçimlerin hangi anlayış içerisinde olacağını, kimlerin ne projesinin olup olmadığını ne yazık ki bunları da kendimizi ifade etme durumunu bulamayacağız gibi gözüküyor.

Bütün bu hazırlıklar aşamasında birinci hedefimiz yurttaşlarımız ne düşünüyor. Yurttaşlarımızın taleplerini toplayarak ve o talep çerçevesinde biraz sonra sizlerle paylaşacağımız stratejimizi ve kampanyadaki sloganlarımız, aynı zamanda şarkımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Birkaç cümle daha etmek istiyorum. Sayın Genel Başkanım, en somut sizin de 2009 yılında yaşamış olduğunuz aslında herkesin beklentisi olan yurttaşlarımızın yüzde 99’unun direk belediyeyle ilintili olduğu bir seçimi yaşıyoruz. Yani doğduğu günden öldüğü güne kadar iletişimde olduğu bir tek kurum var bunlarda belediyelerdir. Bunların hiçbirisini konuşma imkanını bulamıyoruz. Örneğin sizin de grup toplantısında ifade ettiğiniz, zaman zaman bizimde ifade etmiş olduğumuz özellikle büyükşehirlerde ve bütünşehirlerde örnek olarak da birkaç şehir verebilirim. İstanbul gibi, Kayseri gibi, Ankara gibi. Bu kentlerin imar lobilerine, kent rantlarının yandaşlara nasıl peşkeş çekildiğini yıllar önce söylememize rağmen ne yazık ki şimdi görüyoruz ki bunların hepsi doğru, tapelerde ve belgelerde görmek mümkün.

İnanıyorum ki, bu dönem yurttaşlarımız sadece belediyelere belediye başkanı seçmeyecek. Aynı zamanda Türkiye’nin geleceğini tayin edecek. Kendisinin, çocuklarının geleceğini tayin edecek. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu konuda 90 yıllık tarihi sürecine baktığımızda her zaman Türkiye’nin sigortası olmuştur, Türkiye’nin güvencesi olmuştur. Çok partili sisteme geçtiğimiz tarihten itibaren tam rakamını bilmemekle beraber galiba 300’ün üstünde siyasi parti kurulmuştur. Ve bu siyasi partilerin çoğunluğu ne yazık ki, iktidarları döneminde kirlendiği için tarihe gömülmüşlerdir. Ama dimdik ayakta duran, bütün zorlukları aşan bir tek parti var Türkiye’nin güvencesi olan, 76 milyonun güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi. Herkes bilmeli ki, Cumhuriyet Halk Partisi 76 milyonun güvencesi olacaktır.

Şimdi Sayın Genel Başkanımızın bundan sonraki konuşmasını Sayın Genel Başkanım sizlerle hem bu filmlerimizi, aynı zamanda şarkımızı daha sonra paylaşacağız. Sayın Genel Başkanım buyurun sizi kürsüye davet ediyorum.

Teşekkür ediyorum."

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 22 Ocak 2014 14:32
Yandex.Metrica