"Türkiye'de siyaset kirlendi"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gebze'de Aday Tanıtım etkinliğine katılarak, Türkiye siyaseti ile ilgili yorumlar yaptı.

Gebze Mevlana Mahallesi'ndeki parti temsilciliği binasının açılışına, Gürsel Tekin'in yanı sıra CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz,CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı. Vatandaşların ilgi gösterdiği açılış miting havasında geçti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçimlerden bahsederek şöyle konuştu: "Bilerek ya da bilmeyerek 30 yıldır siyasi partilere oy veririz. Altı ay sonra da hep dert yanarız. 81 ili dolaştım emekli, işçi, yoksulu yandım diyor. Kendimizde bir şey aramayacak mıyız? CHP'nin tarihine bir bakın. Mustafa Kemal Atatürk sanayi gelişsin diye kendisinin tapulu malı arsasını satıp İş Bankası'nın hissesine veriyor. Sonra kim geldi İsmet İnönü. İsmet İnönü çocuklarına servet bırakamaz mıydı? Kemal Kılıçdaroğlu da namusuyla, onuruyla, haysiyetiyle 40 yıldır çalışıyor. Türkiye'de siyaset ne yazık ki kirlenmiştir. Rezil bir hale gelmiştir. Başbakan 'Çeteleşme var. Paralel devlet var.' diyor. Eğer çeteleşme varsa, çeteleşmenin başı da Sayın Başbakandır."

CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Adayı Tahsin Tarhan, Gebze Belediye Başkanı Adayı Yakup Yılmaz, Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç, Dilovası Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç ve CHP İlçe Başkanı Sedat Tatar da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından mahalle temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Haber: İHA

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 05 Ocak 2014 14:33
Yandex.Metrica