Tekirdağ Belediyesi'nin Ulaşım sergisi

Tekirdağ Belediyesi'nin "Ulaşım" konulu fotoğraf sergisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in Katılımı ile Doğuş Üniversitesi'nde açıldı.

Tekirdağ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ulaşım" konulu fotoğraf sergisi İstanbul Doğuş Üniversitesi sergi salonunda düzenlenen kokteyl ile açıldı.

Açılışa Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Tekirdağ Belediye Başkanı Op.Dr. Adem Dalgıç, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doğu Gözaçan, Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elif Çepni, Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Turgay Bilge, akademisyenler ve sanat severlerin katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin “CHP’li belediyelerin toplumun tüm kesimlerine yönelik çalıştıklarını, kültüre ve sanata da büyük önem verdiklerini görüyoruz. Belediyemiz sanatsal faaliyetleri destekleyerek toplumsal bilincin arttırılmasında önemli bir hizmet gerçekleştirmiştir, Belediye Başkanımıza bu örnek ve kamsaplı çalışması için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Üniversite işbirliği
Tekirdağ Belediyesi ile sanatsal ortaklığımız var diyen Doğuş Üniversitesi Rektörü Elif Çepni de inşallah diğer belediyeler de bunu örnek alır ve sanatsal faaliyetlerin artmasını sağlarlar diye konuştu.

Kardeş Belediye, Tekirdağ'ın sergi açmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise “Bizim görevimiz insanlara daha iyi bir yaşam ortamı hazırlamak. İnsanları mutlu etmek. Bu güzel sergi için Dalgıç'a teşekkür ediyorum." dedi.

Doğuş Üniversitesi ve kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, “Bütün Müdürlüklerimiz sanatsal ve kültürel çalışmaların içinde yer alıyorlar. Bu sergimiz de onun bir göstergesidir. Bu sergi Ulaşım Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan bir sergidir. Sanatçılarımıza verdiğimiz sözü tutuyor ve onlara her zaman destek oluyoruz.” diye konuştu.

21 Şubat tarihine kadar açık olan sergide 2010 ve 2011 yıllarında düzenlenen fotoğraf yarışmalarında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan 50 fotoğraf sanatseverlerin gösterimine sunuldu. Dalgıç daha sonra üniversiteyi de gezerek rektör Çepni'den bilgiler aldı.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 16 Şubat 2012 14:58
Yandex.Metrica