18 Mart Çanakkale Zaferi sergi açılışı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “Ana Ben Gidiyom Düşmana Karşı” adlı Çanakkale Savaşı Sergisi, İstanbul genelinden yoğun katılım ile Anadolu Yakası’nda açıldı.

Araştırmacı-Koleksiyoner ve Kadıköy Life Dergisi Köşeyazarı Sertaç Kayserilioğlu’nun, Çanakkale Destanı’nı yazan 250 bin şehidin dünden bugüne ulaşan emanetleri ve eşyalarının yanı sıra çeşitli sanat eserlerinin paylaşıldığı özel sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen Sergi Salonu’nda ziyaretçilerle buluştu.

Gürsel tekin ve mustafa zengin, tebrik etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in yanı sıra Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, çeşitli kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra STK’ların da katılım gösterdiği açılışta konuşan Kayserilioğlu, Çanakkale ruhuna vurgu yaparak, Çanakkale Destanı’nın tüm dünyaya en büyük mesajlardan biri olduğunun altını çizdi.

Sergi kurdele kesiminin ardından Gürsel Tekin ve Mustafa Zengin, katılımcılara Çanakkale Haftası’na yönelik duygu ve düşüncelerini aktardılar. Sergiye, Maltepe ve çevre semtlerin yanı sıra İstanbul genelinden katılım olması dikkat çekti. Kadıköy’ün etkin sivil toplum örgütü Öz Kadıköylüler’in de sergiye geniş katılım gösterdiği görüldü.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 18 Mart 2013 19:41
Yandex.Metrica