Gürsel Tekin'den Çevre ve Şehircilik Bakanına vatan soruları

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın ÖZHASEKİ'nin kamuoyuna yapmış olduğu bir açıklamasında; FETO/PYD terör örgütüne ait 1142 vatan toprağının önemli bir mücadele sonrasında el konulduğunu belirtmiş ancak, bu vatan topraklarının zamanında hangi kurum ve kuruluşlar tarafımdan peşkeş çekildiğinden maalesef bahsetmemiştir.

Şahsına yöneltmiş olduğum soru önergemde; Bizlere yeniden kazandırmış olduğu vatan topraklarımızın el konulma hikayesini anlatmasını istedim.

Soru önergemin detayları şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.23.09.2016
Saygılarımla.

Gürsel TEKİN
İstanbul Milletvekili

Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı, kamuoyuna ifade etmiş olduğunuz üzere; FETO/PYD terör örgütüne ait 1142 vatan toprağına önemli bir mücadele sonrasında el koymuş olduğunuzu öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu göstermiş olduğunuz büyük başarı ve kahramanlık öyküsünün detaylarını, şahsım ve kamuoyu büyük bir merak içerinde öğrenmek istemektedir.

Bu bağlamda;

1. El konulmuş olan, 1142 vatan toprağımız hangi illerimizde bulunmaktadır? İl il belirtiniz.

2. 1142 vatan toprağı hangi kurum ya da kuruluşlar tarafından, FETO/PYD terör örgütüne kiralanmış, satılmış veya yap-işlet-devret yöntemiyle devredilmiştir? Belirtiniz.

3. Kurtarılmış olan 1142 vatan toprağımızın; ada, pafta, parsel olarak detayları nedir?

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 23 Eylül 2016 10:43
Yandex.Metrica