"Başbakan, dinleme, fişleme konusunda ustalarına rahmet okutacak çirkinliğe ulaştı"

Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bir kez daha gün ışığına çıkan CHP yöneticileri dahil, AKP karşıtı herkesi kapsayan  dinlemelerle, fişlemeler konusunda şunları söyledi.

“Türkiyemizi özgürlüklerden, demokrasiden uzaklaştıran AKP yönetimiyle,  bu yönetimim başındaki Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 yıllık iktidarı döneminde  çirkinlikler, demokrasi dışı davranışlar ve uygulamalar birbirini izlemeye devam ediyor.

Artık sağır sultan dahil, içte ve dışta herkes biliyor ki AKP karşıtı kim varsa özel hayatına müdahale ediliyor, dinleniyor, izleniyor, fişleniyor ve kasetleniyor. AKP iktidarı bazen bu uygulamaların asli sahibi, bazen de taşaronu olarak kabul edilemez anlayışını sürdürüyor.

Başbakan Erdoğan döneminde fişleme, dinleme en çirkefçe bir anlayışla sürdürülüyor.

Mafya yöntemlerinin uygulandığı dinlemelerin Sayın Genel Başkanımıza kadar uzandığını biliyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun nefesinin, yakın çevresinin dinlendiği ve izlendiği  bizzat iktidarın itirafıdır ve bu çirkinlik kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Aynı şekilde,  bu dinlemelerin, izlemelerin, fişlemelerin eski-yeni CHP Genel Başkanları ile siyasetçi, gazeteci, aydın, namuslu, demokrat fakir zengin herkesi kapsadığı, namuslu işadamlarının da hedefte olduğu günümüz medyasında yer almaktadır.

Bu yol yol değildir. Herkes iyi bilir ki pislik, pisliği yapanlara da bulaşır. Bugün karalama, itibarsızlaştırma, korkutma, sindirme ve teslim alma aracı olarak kullanılan dinlemeler, fişlemeler, izlemeler yarın bumerang gibi sahiplerini de vurur.

Kişisel kin ve ihtiraslarını tatmin etmek isteyenleri, zihniyet itibariyle bir ayağı Hitler’de, bir ayağı Goebbels’de, kafası Mussolini’de olan iktidar sahiplerini,  dinleme, fişleme konusunda ustalarına rahmet okutacak çirkinliğe ulaşan ve  hatta onları geçen Başbakan’ı hem kınıyor, hem de uyarıyorum.

Keser dönecek, sap dönecek ve sen de bu yaptıklarının hesabını eksiksiz olarak hukuk önünde vereceksin!"

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 13 Haziran 2013 16:53
Yandex.Metrica