Gürsel Tekin'den, Bekir Bozdağ için yazılı açıklama

CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin, yazılı bir açıklama yaparak, AKP sözcüsü Hüseyin Çelik, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ve Başbakan’ın nabzına göre şerbet verme memuru Bekir Bozdağ’ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini şöyle yanıtladı.

“Halk arasında hem kel hem fodul diye bir söz vardır. Ayrıca, yarası olan gocunur da derler.

Bir de bu ağzı bozukların seviyesine inmek istemiyorum ama, eşeğe gücü yetmeyen dizini döver diye de söylenir. Bu beyler de aynen o durumdalar.

Sayın Genel Başkanımız, AKP Genel Başkanı’nın halk deyimiyle dikizciliğini teşhir edince, Sayın Çelik, Arınç ve Bozdağ ile benzerleri nasırlarına basılmış gibi zıpladılar.

Anladık ki, çok derin yaraları var, gocunuyorlar. Gocunmakla da kalmıyorlar, hem kel, hem fodulken, zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar

Onlar da çok iyi biliyor ki, Başbakan Erdoğan’ın canlı yayında söylediği, “Başbakanlık Ofisi’ne gittiğimde Kadıköy’den gelenlerin durumunu orada görüyorum” demesi, gemiden inenleri dikizlediğini itiraf etmesidir.

Bu beyler, Genel Başkanları onları kulağından tutup kapının önüne koyar diye korkuyorlar, Başbakan’a ‘sözleriniz yakışıksız, ayıp oldu’ diyemiyorlar,  tetikçilik yaparak Sayın Genel Başkanımıza seviyesizce saldırıyorlar.

Açık ve net olarak söylüyorum. Biz bugüne kadar ağzından salya akarak bize saldıranlara papuç bırakmadık. Bundan sonra da bırakmayacağız. Ya ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun, röntgencilik, dikizcilik  yapmayın, halkın değerleriyle oynamayın, ya da sizi hep teşhir edecek, boyanızı cilanızı dökecek, bulunduğunuz yerlere yakışmadığınızı herkese göstereceğiz.”

    Çarşamba, 30 Ekim 2013 17:57
Yandex.Metrica