"Parsel bazındaki plan değişiklikleri ve ihaleleri sordu"

Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin, 5 Nisan 2013 tarihinde, parsel bazındaki plan değişikliklerine ve bazı ihalelere ilişkin durumu TBMM gündemine taşıdı. Tekin’in, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

Basına yansıyan haberlere göre geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı’nın Ankara’daki lojmanları için açılan ihaleyi 225 milyon TL’ye alan Kuzu Grup, hem konut projeleri yapmakta hem de kamu ihalelerine girmektedir. Yine basına yansıyan ve şirketin kendi web sitesinde görüleceği gibi Kuzu Grup, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı yönetim kurulu başkanlığını Kadir Topbaş’ın yaptığı İski Genel Müdürlüğüne ait arıtma tesislerinin tamamının işletmesi işinin, Siirt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi binasının inşaatını, Mardin ve Siirt’te devlet hastanesi yapımı ile düzenlemesini üstlenmiştir.

Bu çerçevede;

1. Kuzu Grubun Türkiye^’deki il ve ilçe belediyeleri ve diğer kamu kurumlarından aldığı ihaleler nelerdir? İhale bedelleri toplam ne kadardır?

2. Kamu kurumlarından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Büyükşehir, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ elitle anılan şirket adına parsel bazında kaç plan değişikliği yapılmıştır?

3. Kamu kurumlarından Çevre ve Şehircilik bakanlığı İstanbul Büyükşehir, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ eliyle yapılan parsel bazındaki plan değişikliği yapılan alanların toplam metrekare tutarı ve plan değişikliği yapılmadan önceki meri plan şartları nelerdir?

4. Plan değişikliğinden sonra yeni imar durumu nedir?

    Pazartesi, 08 Nisan 2013 13:14
Yandex.Metrica