Gürsel Tekin Edirne'de basın toplantısı düzenledi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Edirne ziyareti sırasında CHP Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin erken seçim söylemlerinin son dönemde hem iktidar hem de muhalefet partileri tarafından dile getirilmeye başladığını belirterek, "Ben 6 ay ilk olarak erken seçim talebini açan siyasetçiyim. Sürekli bunu tekrarladım. Şimdi bir erken seçim tartışması var. Cumhuriyet Halk Partisi, her türlü erken seçime hazırdır. İster yarın ister öbür gün ister 15 gün sonra. Bir örnek vereyim. Bu örgüt sarayın içine, göbeğine girmiş, belediyelerin içine girmemesi mümkün mü? Gerek büyükşehirlerde gerek il ve beldelerde çok sayıda örgüt üyesi olduğu belirtiliyor. İl genel ve belediye meclisinde de durum aynı. Ama bu budamayla olacak bir şey değil, yani dalları budayalım değil ağacı kökünden keselim diyorlar ve bir erken yerel seçim konuşuluyor" dedi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası siyasi partilerin ılımlı bir ortam içerisinde hareket etmesinin balayı olarak lanse edilmesinin yanlış olduğunu hatırlatan Tekin, "Bir balayı falan yoktu, önce onu söyleyeyim. Bazen söz konusu vatansa zehir de olsa içeriz. Darbeden sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tavrı ülkenin geleceği açısından, demokrasi açısından son derece doğru bir tavırdı. Ama ne yazık ki bu iktidar demokrasiye inanmıyor. İnanıyormuş gibi yapıyor ama bizim derdimiz iktidar değil, bizim derdimiz ülkemizdir. Ülkemizde birliğe, dirliğe ihtiyacımız var. Böylesi zor bir dönemde biz rey kaygısı olacak bir siyasi parti değiliz, görevimizi yaparız" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 02 Eylül 2016 17:07
Yandex.Metrica