Beton lobisi ve imar çetelerine hiç kimsenin gücü yetmiyor!

İstanbul'da seyir halindeki kamyondan düşen betonlar, kaldırımda yürüyen 53 yaşındaki Ayşe Altın'ın üzerine düştü. Betonlar altında kalan kadın feci şekilde can verdi.

Gün yok ki ölümler ve iş cinayetleri ile karşı karşıya kalmayalım. Daha dün Ayşe Altın dört çocuğuna ekmek almak üzere markete giderken, beton lobisine ait bir kamyon tarafından katledildi ve dört bebeği de yetim kaldı.

Ülkemizde belediyelerin, emniyetin, bakanlıkların, başbakanlığın hatta Cumhurbaşkanının her türlü konuya, keramete gücü yeterken, beton lobisine ve imar çetelerine maalesef sözü geçmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendi belediye başkanına ve bakanına talimat verip İstanbul'da tarihi yarım adayı katleden o beton kütlesinin tıraşlanmasını istemiş, fakat buna rağmen kimseye sözünü geçirememişti.

Üç bin yıllık İstanbul tarihinde kimse cesaret edip bu kadar tahribatta bulunmamıştı. Ama bir iktidar geldi, çeteleşti ve çeteleşirken de olağanüstü bir tahribat yarattı.

Çaresiz kalan Sayın Cumhurbaşkanı, sadece küsmek ile yetinmişti. Şimdi öğreniyoruz ki, küsmekten vazgeçmiş, tıraş edilmesi gereken binanın yerine bir vakfa ait olan okul yapılarak anlaşıldığı söyleniyor. Bu doğru ise, her zaman övünerek bahsettikleri ecdatlarının üzerine yeni bir beton dökülmüştür. Bu konuyla ilgili yetkililerden en kısa zamanda bir açıklama bekliyoruz.

Son 40 günde inşaat sektöründe 100 den fazla insanımızı kaybettik. Bir ülkenin gelişmişliği o ülkedeki ölümlere bakarak anlaşılır. Geldiğimiz noktada, Afganistan ve Afrika ülkelerinde bile bu şekilde ölümler gerçekleşmiyor.

Her şeye gücü yeten ülkemiz maalesef acınacak duruma düşmüştür, beton lobisi ve imar çetelerine karşı çaresiz kalmıştır.

Bu çaresizliği yaratan ve yaşatan kimseye hakkımızı helal etmiyoruz.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 16 Haziran 2016 12:06
Yandex.Metrica