Tekin: Başbakan onur sınavındadır!

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TRT personelinin muhalefet liderleri hakkındaki skandal paylaşımları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

TRT Dış Haberler servisinde müdür olarak çalışan Serdar Aydın'ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu için sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "Klozet Kemal" içerikli paylaşımı ve HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı "İsterse milyonları toplasın, bu onun terörist olduğu imajını değiştirmez...Gelsin Karadeniz'de yapsın yiyorsa" diye tehdit etmesi skandala neden olmuş ve gündeme gelmişti.

Skandal paylaşımlar sonrası CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP iktidarında "Bu türlere" yer olmayacağını belirterek bir yazılı açıklama yayınladı.

Tekin'in açıklaması ise şöyle;
"Bir iktidar memurunun Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer muhalefet liderleri hakkında sosyal medyada yer alan paylaşımları bugünki kimi gazetelerde yer almıştır.
 
Bu kişinin bağlı bulunduğu kurumun yöneticisi kendisini tayin edenlere yakışır ve yaraşır biçimde hareketsiz kalmış, bu saygısızlığa ve hakaretlere ortak olmayı tercih etmiştir.
 
Bir zavallının hezeyanlarının hesabını yargı önünde soracağız.
 
Ancak asıl görev Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'na düşmektedir. Sayın Davutoğlu bir onur sınavıyla karşı karşıyadır. Ya onursuz bir zavallının yanında duracak onu kanatları altına alacak ya da siyasetin ve siyasetçinin dolayısıyla kendi onurunu koruma yolunu seçecektir.

Bu konuda çok da umutlu olduğumuzu söyleyemem. Zira söz konusu, kendisini bu makama atayan kişi olduğunda şahin kesilen Başbakan, muhalefet temsilcilerine yönelik hakaretleri görmezden gelmiş ve seçim meydanlarında kullandığı üslupla adeta özendirmiştir.
 
Şimdi bizi mahcup etmesini bekliyorum.
 
Unutulmamalıdır ki, CHP iktidarında "bu türlere" yer olmayacak ve siyaset kurumuna, siyasetçilere kimse aşağılık bir dille saldıramayacaktır. Bu türler en ağır cezayı görecektir."

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 24 Haziran 2015 14:08
Yandex.Metrica