Helsinki'de bıçaklı saldırıya uğrayan Türk aileye Gürsel Tekin sahip çıktı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Finlandiya'da yaşayan bir Türk aileye düzenlenen saldırıyı kınadı, geçmiş olsun dedi ve ilgisiz davranan yetkilileri sorumlu davranmaya çağırdı.

Gürsel Tekin "Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız sahipsiz değildir" dedi.

Gürsel Tekin'in verdiği bilgiye göre, Aziz Şekersöz ve eşi Asiye Şekersöz'ün çalıştırdıkları Finlandiya'daki restauranta kimliği henüz belirlenemeyen kişiler saldırdı. Aziz Şekersöz, eşi Asiye Şekersöz ve bir çalışan  bıçaklı saldırıya sonucu öldü. Saldırının ardından Finlandiya polisi geniş kapsamlı bir araştırma başlattığı ancak açıklama yapmadı.

Acılı ailenin yakınları, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e ulaşarak konu hakkında yardım istediler. Tekin, ailenin verdiği bilgilerin ardından Finlandiya'da bulunan işadamları ile  CHP temsilciliğini arayarak konuyu araştırmalarını ve aileye destek olmalarını istedi. Ayrıca basına da çağrıda bulunan Tekin, bu olayın aydınlatılması için konunun takipçisi olmaları gerektiğini belirtti.

"Yurtdışında Türklere yönelik saldırıların sebebini tüm dünyaya duyurmamız gerekmektedir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız sahipsiz değildir" diyen Gürsel Tekin, "Aile perişan durumda, maalesef orada bulunan yetkililerimiz konuya duyarsız iletişim sağlanamıyor, biz girişimlerimizi başlattık ailenin yanındayız." dedi.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 02 Mart 2015 14:16
Yandex.Metrica