"Vekilin cumhuriyete "reklam arası" derken senin haberin yok mu?"

CHP Genel Sekreteri, partinin İzmir sorumlusu Gürsel Tekin İzmir'e geldi. Tekin, partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi.

Gürsel Tekin'e basın toplantısında İl Başkanı Bedri Serter ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş eşlik etti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hedef alan Tekin, "Davutoğlu'nun kimyası bozuldu. Bu kimya bizden kaynaklı değil. Önce Aydın sonra Muğla en son da Tekirdağ'a gitti. Aydın ve Muğla'da demokrasiye sahip çıkın çağrısı yapmış. Birileri kendisine "burası demokrasiye sahip çıktı CHP iktidar oldu" dememiş. Tekirdağ'da da Cumhuriyete sahip çıkıyoruz demiş. Senin vekilin Cumhuriyet için Osmanlı'nın reklam arası derken senin haberin yok mu? O vekil değil mi kürsüde namus yemini yapan? Siz kim Cumhuriyete sahip çıkmak kim. CHP'yi tehdit ediyor. Senin CHP'ye gücün yetmez. Senin ağababalarında çok uğraştı. Darbecilerin gücü yetmedi senin gücün yeter mi. Gerekçeye bakın. Siz paralel yapıyla ne iş tuttunuz. İnanılır gibi değil. 12 yıllık evliliğiniz var sizin. Israrla niye metres arıyorsunuz. CHP'nin fıtratında metreslik yok. 12 yıl her türlü rezaleti yapacaksınız sonra döneceksiniz pisliklerinizi CHP'ye ihale edebilir miyim diyeceksiniz. Kimse CHP'yi kirli işlerine bulaştıramaz." dedi.

Şeffalık su gibi olmak demektir
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Şefafflık Paketi'ne gönderme yapan Tekin, şunları söyledi;
"Bir ekip gece soydu bir ekip gece soydu. Soyguncu çetesi oluşturdunuz. Suçüstü oldunuz. Bu telaşla çamur atıyorsunuz. Hesabını vereceksiniz. Bundan kaçmanız mümkün değil. Şeffaflık Yasası yaptınız.…Şeffaflık su gibi olmak demektir. Su bardağının bir yanından bakınca diğer tarafı göreceksiniz. Bakınca neyi göreceğiz yolsuzluğu…17-25 Aralık rezaleti var. Danışmanlar bir paket yapalım içeri önemli değil çerçevesine şeffaflık diyelim dediler. Ağabeyi de isyan etti şeffaflık paketine"

Dini ağzınıza almayın
"Dinin her tarafını kirlettiler" diyen Tekin, "Biz iman terbiyesi aldık. Her türlü yolsuzluğu yapacaksınız din imandan bahsedeceksiniz.Gezi Parkı'nda eski Başbakan bazı söylemlerde bulundu. "Cami de içki içildi" dedi. İdam fermanı basında nasıl olur diye…Hakiki din terbiyesi almış imanlı bir din müezzini 8 saat polisin sorgusuna rağmen doğruyu söyledi "böyle bir şey olmadı’"dedi. Aradığımız din adamları bu. Ey Diyanet İşleri Başkanı sadece namuslu davrandı diye 8 kez sürgün ettiniz. Atanmış Başbakan, "CHP kutsal değerlerimize hakaret ediyor" diyor. Ne diyeyim size ben. Hz. Muhammed'i de dini de ağzınıza almayın. Kirliliklerinizi böyle kapatamazsınız. CHP'ye hedef gösteremezsin. Olabilecek bir durumda bunun sorumlusu sensin" diye konuştu.

    Pazartesi, 19 Ocak 2015 13:18
Yandex.Metrica