"AKP polisin arkasına saklanıyor"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, polislerin AKP'nin korkuları yüzünden şehit olduğunu söyledi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AKP yöneticilerinin korkularının arttığını, bu yüzden "polisin arkasına saklandıkları"nı söyledi. Tekin, "Polisler, AKP'lilerin yüzünden şehit oluyor" dedi.

CHP Ümraniye ilçe örgütünün Site Mahallesi Temsilciliği'nin açılış törenine katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iktidarı eleştirdi. Tekin, "17 - 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nu gizlemeye, unutturmaya ve toplumun gözlerinin önünden kaçırmaya çalışıyorlar. Şimdi bu rüşveti ve yolsuzluğu örtmek için karşı hamlelere girişeceklermiş... Sakın ola ki; masumları pis oyunlarınıza alet etmeyin" dedi.

Polisler AKP yüzünden şehit oluyor
AKP iktidarının yolsuzluk ve rüşvetle anıldığını belirten Tekin, "Toplumun tepkisinden çekindikleri için, adeta polis ordusuyla dolaşıyor, polisin arkasına saklanıyorlar. Başbakan Ahmet Davutoğlu 300, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 1500 polisle dolaşıyor. Gittikleri her yere, çevre illerden polis getirtiyorlar. Bu uygulama yüzünden polislerimiz yollarda şehit oluyor'' ifadesini kullandı. Polislerin, bu uygulamaya karşı çıkması gerektiğini de belirten Tekin, "Arkadaşlarınız, sizin arkanıza saklanan siyasetçiler yüzünden şehit oldu. Buna sessiz kalmayın" çağrısı yaptı.

Tekin, partililere yaptığı konuşmasında, "birlik - beraberlik vurgusu"nda bulundu. CHP'li Tekin, "Genel seçimler yaklaşıyor. Hepimiz partimizin ve genel başkanımızın etrafında kenetlenelim. Türkiye'yi AKP'nin karanlığından kurtaralım'' dedi.

"Tuğçe'nin acısını hissettik"'
Açılış töreni sonrası, gazetecilerle sohbet eden Tekin, bir soru üzerine, "Almanya'da iki genç kızı kurtarmak isterken hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak isimli kardeşimizin acısını içimizde hissettik. Cinayetin işlendiği gün, sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ailesini hemen aradı ve üzüntüsünü bildirdi. Tuğçe'nin ailesini ben de aradım. Acılarını paylaştım. Kamuoyu bunu bilmeyebilir ancak kim nerede mağdur ediliyorsa, biz onun yanında olduk ve olmaya gayret de ediyoruz'' dedi.
 

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 07 Aralık 2014 19:47
Yandex.Metrica