"Osmanlı'yı saraylar yıktı, Ak-Saray da AKP'yi yıkacak!"

Gürsel Tekin,"Gelin bu saray sevdasından vazgeçin, aksi takdirde bu saraylardaki akıbetinizin ne olacağını düşünmek bile istemiyorum." dedi.

"Ayrıca, bu sarayla ilgili bir yargı kararı var. Yasalar sizin için geçerli değil mi" diye soran ve "Yasalar sizin için geçerli değilse ülkede düzeni de koruyamazsınız" diyen Tekin yazılı açıklama yaparak 29 Ekim resepsiyonu ile resmi olarak kullanılmaya başlanacak Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde kaçak yapı konumundaki yeni Cumhurbaşkanlığı binasına yönelik olarak AKP'yi sert ifadelerle uyardı.

"12 yıl öncesini ne çabuk unuttunuz? Osmanlıyı saraylar yıktı, AK-Saray da AKP’yi yıkacak" diyen Tekin, bina için verilen yargı kararını hatırlatarak, "Yasalar sizin için geçerli değil mi?" sorusunu yöneltti. Binanın büyük maliyetine de dikkati çeken Tekin şu değerlendirmeleri yaptı:

Ne çabuk unuttunuz?
"Tabi arkadaşlarımızın hepsi saraylarda büyüdüğü (!) için, inanın bu konuda ne diyeceğimi şaşırıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı da dahil olmak üzere sanki hepsi saray çocuğu! Ne çabuk unuttular Allah aşkına 12 yıl öncesini... 12 yıl önce fukaralık edebiyatı yapacaksınız, "3 Y ile mücadele edeceğim" diyeceksiniz; sonra geleceksiniz yoksulların trilyonlarca lirasını harcayacaksınız ve kendinize saray yapacaksınız... Bunu ne adına yapacaksınız? Din-iman adına. Hani dinimizde yanı başınızdaki komşunuz açken sen tok yatmayacaktın! Böyle demiyor muydunuz, ne oldu şimdi size?

Genel olarak tarihe ve bizim tarihimize baktığımızda bütün saraylar yıkılmıştır, saraylar iktidarları götürmüştür. Bu saray sevdasından vazgeçin, eski mütevazı günlerinize çabuk geri dönün. Aksi takdirde bu saraylardaki akıbetinizin ne olacağını düşünmek bile istemiyorum.


Yasalar sizin için geçerli değil mi?
İkincisi, bu sarayla ilgili bir yargı kararı var. Sormak isterim; herhangi bir vatandaşımıza bir yargı kararı geldiğinde, o yargı kararını uygulamadığı zaman hangi müeyyideler, hangi yaptırımlar uygulanıyor? Peki yasalar sizin için geçerli değil mi? Sizin için yasalar geçerli değilse siz de bu ülkede düzeni koruyamazsınız. Böyle şey olmaz.

Vatandaş çatısını bile büyütemiyor
Bakın herhangi bir vatandaş ufak olan çatısında bir büyüme yaptığı zaman her türlü yaptığımı uygulayacaksınız, sonra da kendiniz için devasa büyüklükte bir kaçak binaya göz yumacaksınız. Nerede belediyeler, nerede Ankara Belediyesi? Buradan soruyorum belediyeler neredesiniz?

Hepiniz suç işliyorsunuz
Ortada bir mahkeme kararı var. Eğer bir mahkeme kararını uygulamıyorsanız, hepiniz suç işliyorsunuz. Elbette bir de işin maliyet ve bütçe boyutu vardır. Bir sarayın giderini düşünmek bile istemiyorum. Son kez uyarıyorum: Osmanlıyı saraylar yıktı, AK Saray'da AKP'yi yıkacak."

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 16 Ekim 2014 15:17
Yandex.Metrica