Tekin'den Cemil Çiçek'e flaş başvuru!


CHP Genel Sekreteri Tekin, "Dokunulmazlığımı kaldırın, hesaplaşmak istiyorum'' dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e başvurup dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Tekin, partisi CHP'nin yanı sıra, kendisine yönelik hakaret ve iftiraların sistemli bir şekle dönüştüğünü belirterek, "Bu haberleri yazanlar hakkında yüz bin TL'lik dava açtım. Yargıda kendileriyle hesaplaşacak ve yazdıkları yalanları ispatlamalarını isteyeceğiz" dedi. Tekin, dokunulmazlığının bir an önce kaldırılmasını talep ettiğini de açıkladı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "İftira ve yalanlarıyla bizim susacağımızı, kenara çekileceğimizi sananlar varsa, henüz CHP'li olmanın ne anlama geldiğini bilmiyorlar demektir'' dedi. Tekin, "Yapraklarından, ahlaksızlık, iftira, yalan ve pislik akıtanlar, bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecekler" ifadesini kullandı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "havuzdan beslenen haram medyası'' olarak tanımladığı Takvim Gazetesi'ne 100 bin TL'lik dava açtığını açıkladı.

Tekin, "Takvim Gazetesi, son bir haftadır, hem şahsıma, hem sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na hem de partimizin kurumsal kimliğine yönelik alçakça bir saldırı yapmaktadır" dedi.

Takvim Gazetesi'nin, kamuoyunda hiçbir saygınlığı olmayan ajan bozuntularının yönlendirmesi - talimatı doğrultusunda hareket ettiğini ve CHP'yi Alman gizli servisi BND ile ilişkilendirmeye çalıştığını belirten Tekin, "O kadar beceriksizler ki; yalanları ellerine yüzlerine bulaşıyor. O kadar yalancılar ki; haberde tek bir somut kanıt dahi gösteremiyorlar. Haberlerde ne tarih var, ne yer, ne saat... O kadar yalancılar ki; meslektaşları üç gündür manşetten duyurduğu sözde haberlerinden tek bir alıntı dahi yapmıyor." dedi.

Tekin, yapılan haberlerde basın meslek ilkelerinin ayaklar altına alındığını belirterek, "Mahkemenin yanı sıra, ÇGD; Basın Konseyi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne de başvurarak, bu yalanları yazanları mesleki açıdan da mahkum ettireceğim" ifadesini kullandı.

CHP'yi ve şahsını Alman gizli servisi ile ilintili göstermeye çalışan Takvim Gazetesi'nin, "havuzdan beslenen haram medyası"nın bir parçası olduğuna dikkat çeken CHP Genel Sekreteri Tekin, "Bu haberler, BND'nin Türkiye'nin tüm kurumlarını dinlediğinin ortaya çıkması üzerine yapılmaya başlandı. AKP'nin yayın organı ve emir eri olan Takvim Gazetesi'nin ağaçla, kömürle, odunla röportaj yapma zavallılığına düşen satılık kalemleri, aldıkları talimat doğrultusunda hereke geçti'' ifadesini kullandı.

Almanya'nın Türkiye'yi BND üzerinden dinlemesinin ortaya çıkması sonrası, AKP'nin paniklediğine dikkat çeken Tekin, şöyle konuştu:

"BND'nin, AKP ile IŞİD arasındaki organik bağı tespit ettiğine ilişkin haberler Batı medyasında genişçe yer aldı. AKP medyası bunu örtmek için, CHP ile BND'yi ilişkili göstermeye ve CHP'yi çirkin bir komploya alet etmeye çalışıyor. BND'nin Türkiye'yi dinlemesine itiraz edemeyen ve dilini yutan AKP'liler, hedef şaşırtmak, gündemi değiştirmek için CHP'nin kurumsal kimliğini hedef alıyorlar. Neyse ki; hiçbir inandırıcılıkları yok! Ve bu yüzden, artık birer paçavra haline dönüşen gazetelerinin yüzüne bakan bile yok..."

Şahsının uzun bir süreden beri istihbarat örgütlerince takip edildiğini bildiğini söyleyen Tekin, şöyle dedi: "Biz BND ile görüştüysek, bu ülkenin MİT'i, istihbaratı ve ilgili kuruuşları ne yapıyormuş? Şimdi soruyorum: Bizim BND ile görüştüğümüzü ispatlayamayanlar, kamuoyunun önüne çıkıp (Biz şerefsiziz, biz namussusuz, biz alçağız, biz satılık kalemleriz, iktidarın yalakasıyız) diyecekler mi? Bunu ispatlayamayanlar, ödeyecekleri bedel karşısında, (basın özgürlüğü) kılıfının arkasına saklanacaklar mı?"

"Şahsına yönelik saldırıların daha da artacağına dikkat çeken Tekin, "Eski genel başkanımız sayın Deniz Baykal'a yönelik komplodaki parmak izlerini gizlemeye çalışanlar, komplo için düzenlenen montajlı kasedi izleyenler, şimdi bu alçak komploya partimizi de bulaştırmaya çalışıyor" dedi.

CHP'lilerin kafasını karıştırmaya, şüphe uyandırmaya ve kurultaya gölge düşürmeye çalışan bu girişimin kimler tarafından yapıldığını bildiklerini söyleyen Tekin, "İçlerinde yaptıkları ahlaksızlıklardan dolayı partimizle ilişkisi kesilen kişilerin ve partimizin saflarından uzaklaştırılanların da olduğu bu çete, asla amacına ulaşamayacaktır" ifadesini kullandı.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik komplonun iktidarın emri ve bilgisi dahilinde yapıldığının artık gün yüzüne çıktığını belirten

Tekin, "Sayfalarından ahlaksızlık, pislik ve alçaklık akan bu medya, kendilerine uzanan ok işaretlerini gizleyemez, yalanlarla çarpıtamaz" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın MEB'i yasadışı bir şekilde yönettiğine ilişkin tapeyi açıkladıktan sonra kendisine yönelik iftira kampanyasına hız verildiğini belirten Tekin, şu ifadeleri kullandı:

"Önce hiçbir ilgim olmayan, bir şirketi benimmiş gibi gösterdiler. Sonra o şirkete davalar açıldığını yazdılar. Bunlar ilgi görmeyince, bu kez BND senaryosunu devreye soktular. Kimin gizli servislerle kapı arkalarında iş tuttuğu, kimin Türkiye'yi gizli servislere pazarladığı ortadadır. Hiçbir yalan, iftira kampanyası bunu örtemez. Hiçbir iftira kampanyası bizi susturamaz. Hiç kimsenin yalanı, iftirası da yanına kar olarak kalmaz."


    Perşembe, 21 Ağustos 2014 12:58
Yandex.Metrica