"Olayları yaratan yurttaşlar değil"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili şunları dedi: "Keşke devlet görevlileri demokratik hukuk kuralları içerisinde davranmış olsaydı daha şık bir manzara ortaya çıkardı."

Tekin, partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Taksim Gezi Parkı'ındaki olayların ardından gündemi Başbakan'ın değil, milletin belirlediğini savundu. Gezi Parkı olaylarıyla ilgili hükümeti eleştiren Tekin, "Nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğu bir ülkede, Başbakanın en kutsal değerlerimiz olan cami üzerinden siyaset yapıp, çok çirkince cümleler kullanması doğrusu kabul edilebilir bir anlayış değildir. Türk toplumu da bunu kabul etmedi ve inanmadı." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Türkiye'nin imajının Gezi Parkı olayları sonucunda bozulduğu iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Tekin, şunları söyledi: "Tam tersine yılda 300 milyon dolar civarında Türkiye'nin tanıtımı için paralar harcanıyor. Elbetteki oradaki olayları yaratan yurttaşlar değil, keşke devlet görevlileri, demokratik hukuk kuralları içerisinde davranmış olsaydı daha şık bir manzara ortaya çıkardı. Brezilya'da olduğu gibi. Ceberrutça, baskıcı bir anlayış kullanılınca bu fotoğraflar herkesi rahatsız etti."

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 23 Haziran 2013 09:53
Yandex.Metrica