CHP Soma için kriz masası oluşturdu

CHP MYK, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında çalışmalarını sürdürürken CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin bir basın toplantısı düzenledi.

Yaşanan acının çok taze olduğunu dile getiren Gürsel Tekin, "CHP olarak Genel Merkez'de ve Soma'da kriz masası oluşturduk. Gün gün takip edilecek. Sadece ölülerimizi, canlarımızı defnetmek için değil aynı zamanda bu meselenin  hukuki olarak soruşturulması için CHP meseleyi yakından takip edecektir. Bu mesele 76 milyonun yüreğini parçalayan bir meseledir. Ölenlerin ailelerine de başsağlığı diliyorum."dedi.

Gürsel Tekin, Başbakanlık müşavirinin madende çalışan bir işçi yakınını tekmelediği ve Başbakan'ın bir vatandaşı tokatladığı görüntülerin sorulması üzerine, "Cemaat hoca ilişkisini hepiniz bilirsiniz. Bir ülkenin başbakanı vatandaşı tokatlıyorsa, müşaviri öldürür. Ona buna edep dersi verir ama edepsizliğin daniskasını kendi yapar. 600 tane insan toprağın altındayken yapılan bir çalışmada o ailelerin durumunu düşünün. Bir empati yapın. Bunu bile hazmedemiyorsanız siz insanlığınızı kaybetmişsiniz demektir." şeklinde yanıt verdi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 15 May 2014 14:04
Yandex.Metrica