"Saldırıyı gerçekleştiren kişinin Elmadağ Belediyesi ile ilişkisi nedir?"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Radyo Viva'nın yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran kişinin ifadesine dikkat çekti.

Gürsel Tekin, "Polis soruşturmasına ait belgeye bakıldığında güzergahı tarif etmiş ve dört gün önce esrar aldığını onu da parasız aldığını söylüyor. Bu çocuğun belli ki esrar satanlarla ciddi ilişkisi var. Mutlaka biliyor. İvedilikle bunların gözaltına alınması ve ilişkisinin sorgulanması gerekiyor. Bu çocuğun annesi ifade ediyor, kullandılar oğlumu diye. Polis "Seni kim kullandı" diye sormuyor. Şimdi bunların sorulmaması sizin kafanızda soru işareti yaratmaz mı?" dedi.

Bu olayın sıradan bir adli vaka olarak görülmesinin Türkiye için sıkıntılı bir durum olduğunu belirten Gürsel Tekin,  "Kazara şimdi böyle bir olayı bir CHP üyesinin herhangi bir AKP'liye ya da Başbakan'a yaptıgını düşünsenize. Bir kadın başbakanı protesto ettiği için, Başbakan her yerde "CHP zihniyeti" diye bağırdı. Şimdi en azından bu soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi gerekir. Kişi nereden gelmiş, yalnız mıdır hepsi tespit edilebilir.

Sizin aracılığınızla soruyorum, Elmadağ Belediyesiyle ilişkisi ne durumdadır? Bankaya olan 1800 lira borcunu kim ödemiştir? Cebinde sigara parası olmayan bir insanın, 1800 lira borcunu 48 saat önce ödemesi de soruşturulması gereken bir durumdur."
diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun şikayetçi olup olmayacağı konusunda ise, "Sayın Genel Başkanımızın insani duygusu yüksektir. Ama nasıl bir tavır alacak, kendisinin kişisel kararıdır. Soruşturmanın sağlıklı yürümesi açısından biz bekleyeceğiz." şeklinde açıklamada bulundu.
 

    Perşembe, 10 Nisan 2014 09:58
Yandex.Metrica