Gürsel Tekin, Erdoğan'ın balkon konuşmasını değerlendirdi


"Başbakan'ı dinlerken dehşete kapıldım. Sanki Başbakan değil de, bir derebeyi gibi, herkesi tehdit etti, herkese hakaret etti. O gece anladım ki, karşımdaki Türkiye Cumhuriyeti'nin  Başbakanı değil, AKP teşkilatının ve kendisine destek verenlerin Başbakanı. Karşısında olan herkesin düşmanı gibiydi."

"Daha fezlekelerin mürekkebi kurumadan, fezlekede adı geçen bakanların balkonda olması ve kendisine destek veren bir gazete patronunu yanına alarak  diğer  gazete patronlarını tehdit etmesi dikkatlerden kaçmamalı."

Seçim gecesi Recep Tayyip Erdoğan'ın balkon konuşmasını CHP basın bürosunda gazetecilerle izlediğini hatırlatan ve İzlenimlerini açıklarken, dünyanın her yerinde, seçimlerden önceki ve sonraki atmosferin farklı olduğuna dikkat çeken Gürsel Tekin, "Avrupa'da, Asya'da, Amerika'da, dünyanın her yerinde, seçimlerden önceki ve sonraki atmosfer birbirinden değişik olur. Seçim sonrasında siyasetçiler daha mütevazı, daha barışçı olur, herkesi kucaklar. Oysa Türkiye'de böyle olmadı" dedi.

Başbakan'ın konuşmasının çok sert olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin şunları söyledi:
"Başbakan'ı dinlerken dehşete kapıldım. Sanki Başbakan değil de, bir derebeyi gibi, herkesi tehdit etti, herkesi hakaret etti. O gece anladım ki, karşımdaki Türkiye Cumhuriyet'nin Başbakanı değil, Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatının ve kendisine destek verenlerin Başbakanı. Karşısında olan herkesin ise düşmanı gibiydi."

Gürsel Tekin, sadece Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşmasında söylediklerinden değil, kendisine eşlik edenlere de dikkat etmek gerektiğini söyledi: "Ailesinin orada, kendisiyle birlikte olması son derece normal. Ancak daha fezlekelerin mürekkebi kurumadan, fezlekede adı geçen bakanların da orada olması, bir gazete patronunun da orada olması gözden kaçmamalı. Belgelerle suçlanan eski bakanların, orada kendisine eşlik ettiğini şaşkınlıkla izledim. Bir Başbakan, yanında kendisine destek veren bir gazete patronu varken, kürsüden başka gazete patronlarını tehdit etti. Hukukun gereğini yapan kamu görevlilerini tehdit etti. Sayın Başbakan’ın ruh halini izlerken dehşete kapıldım."

    Pazartesi, 07 Nisan 2014 21:04
Yandex.Metrica