"Şuurunu kaybetmiş bir başbakan bu ülkeyi yönetemez!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Beykoz ilçe ziyaretinde bir konuşma yaptı. Gürsel Tekin, şuurunu kaybetmiş bir iktidarın ülkeyi yönetemeyeceğini ve derhal istifa etmeleri gerektiğini belirtti.

Gürsel Tekin, "Eski Genel Başkanımız ve çeşitli muhalefet milletvekilleriyle ilgili başbakanın kendi ofisinde, bugün kamuoyuna yansıyan tapelere baktığımızda dehşete kapıldığımı ifade etmek istiyorum. Şuurunu kaybetmiş bir başbakan bu ülkeyi yönetemez. Bugünden itibaren derhal başkabakan ve rehin alınmış kabinesinin istifasını talep ediyor Türk halkı. Daha fazla bu kirlilikleri, bu rezillikleri kaldırabilecek durumda değildir Türkiye. Her türlü pisliklerini biliyorduk ama gerçekten bugün Başbakan'ın kamuoyuna yansıyan cümleleri hala yalanlanabilmiş değildir, inkar edilebilmiş değildir. Kaldı ki inkar edilebilecek bir durum yok. Çok açık, belgeler, bilgiler, fotoğraflarla kamuoyunun önünde. Her halde Beykoz halkı 30 Mart günü sadece Hızır Başkanı seçmeyecek aynı zamanda çeteleşmiş bir iktidarı bertaraf edecek. 30 Mart günü bunun gereğini yapacağınıza inancım sonsuz" dedi.


İstanbul'daki imar sorununa değinen Gürsel Tekin, "İstanbul'da belediyeye gelince, özellikle Beykoz, Sarıyer ve İstanbul'un sekiz ilçesinin çok önemli sorunlarından biri mülkiyet sorunu, imar sorunudur. Bu çocuklar göreve gelirken imanla başladılar ama imarla gidiyorlar. Özellikle AKP'ye oy veren seçmenlere sesleniyorum sakın ha, bu günaha ortak olmayın. Bu imansızları en kısa süre içerisinde bertaraf edin. Akşam Halk TV'de olacağım. Halk TV'de  bu çetelerin İstanbul'u nasıl soyduğunu, Beykoz'u nasıl soyduğunu belgeleriyle bütün kamuoyuyla paylaşacağım. İstanbul'u gerçekten bunlardan kurtarmış olacağız ama en önemlisi Türkiye'nin rahatça nefes alabileceği, iş adamlarının tehdit edilmediği bir Türkiye'yi ancak ve ancak CHP iktidarıyla sağlamak mümkündür." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 26 Mart 2014 11:51
Yandex.Metrica