Gürsel Tekin Bakanlar'a cevap verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Çeteleşme şu an Bakanlar Kurulu'nda. Bu ülke, bu yargı bu çeteye teslim edilirse, ülkede her şey bitmiştir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Manisa'da, 'Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Sultan Cafe'deki yemeğe CHP Manisa Milletvekili ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, CHP Manisa milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, İl Başkanı Cahit Kaplan, CHP Şehzadeler İlçesi CHP Belediye Başkan Adayı Semih Balaban, CHP Yunus Emre İlçesi Belediye Başkan adayı Ali Arslan ve partililer de katıldı. Gazetecilerin gününü kutlayan Gürsel Tekin, gündemdeki çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bir gün herkesin hukuka ihtiyaç duyabileceğine vurgu yapan Gürsel Tekin, dünyanın hiçbir yerinde başbakanların yurttaşların güvencesi olamayacağını savundu. Herkesin ortak güvencesinin evrensel anayasa olması gerektiğini belirten Gürsel Tekin şunları söyledi:
"Hükümet 17 Aralık'tan sonra anayasayı değiştirmek için önergeler verdi. Bu bakanları ve oğullarını kurtarma operasyonudur. Halk oylamasıyla getirilen anayasa maddelerini ancak halk oylamasıyla kaldırabilirsiniz. Meclis'ten geçirseniz bile Anayasa Mahkemesi bozar. Nedir bu telaş? Gece yarısı onu değiştirelim bunu değiştirelim. Ben inanıyorum ki iktidardaki namuslu milletvekilleri de bu gayriyasal müdahaleye karşı çıkacaktır. Ortada çok somut belgeler, paralar, suç aletleri var. CHP olarak evrensel hukukun düzenlemesi için yapılması gereken ne varsa yapacağız. HSYK'nın yetkileriyle ilgili kanun teklifi de kabul edilemez. Yargıyı bypass edip bakana bağlayacaksınız. Çeteleşme şu an bakanlar kurulunda. Bu ülke, bu yargı bu çeteye teslim edilirse ülkede her şey bitmiştir."

Haber: DHA / Mehmed Hakkı Özbayır, Evren Kasırga

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 10 Ocak 2014 16:12
Yandex.Metrica