Tekin'den önemli açıklamalar

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Muharrem İnce'nin Büyük İstanbul Mitingine gelen İtalyan gazeteci Sara Mauri'nin röportaj isteğini geri çevirmedi ve mitingin sona ermesinin ardından keyifli bir söyleşi gerçekleşti.

Devamını oku...

Tekin: "Bakanlık İstanbul'daki hava kirliliğini gizliyor"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul"da yaşanan hava kirliliğini gizlemeye çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı uyardı. Tekin, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul'daki hava kirliliğini gizlemek yerine somut önlemler alsa daha kıymetli bir iş yapılmış olur" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin: "Belediyenin boş arazilerinden milyar dolarlık rant sağladılar"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Sultangazi'de, parsel değişikliği ve yeni imar planlamalarıyla mağdur edilen vatandaşları ziyaret etti. Tekin, "Vatandaşın tapusuna, toprağına göz dikmekten vazgeçin" dedi.

Devamını oku...

Gürsel Tekin'den kamuoyu ve iktidara çağrı

Kamuoyuna ve iktidara çağrımdır...

Gelin, bu ülkede bir daha darbeler yaşanmasın diye atılması gereken acil, somut adımları birlikte atalım. Bu ülke yurttaşlarının haklar bakımından eşit doğduklarını hissetmelerini; onurlu ve özgür bireyler olarak kendilerini güvende hissederek yaşamalarını sağlayalım.

Devamını oku...

Gürsel Tekin, Başbakan Yıldırım'a sert çıktı: CHP'de Genel Başkan atama ile gelmez, kovularak gitmez

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP'ye yönelik eleştirilerini yanıtlarken, "Sayın Başbakan bizi kendi partisindeki çakallarla karıştırmasın. CHP'de Genel Başkan atama ile gelmez, o yüzden de onlarda olduğu gibi kovularak gitmez. Çakalların önüne atılmaz" dedi.

Devamını oku...

Tekin: "Vatandaş neye hayır diyeceğini çok iyi biliyor"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Bursa'da İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi.

Devamını oku...

"Millet tarafından seçilmiş tüm milletvekilleri işlevsiz hale getiriliyor"

Tekin:Milletvekillerinin ellerinden, en önemli görevleri olan yasama yapma ve Hükümeti denetleme yetkisini ellerinden alınıyor.

Devamını oku...

Gürsel Tekin Dünya Kız Çocukları Günü'nde açıklama yaptı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde bir açıklama yaptı.

 

 

 

 

Devamını oku...

Gürsel Tekin Sarıyer'de basın toplantısı düzenledi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Türkiye'nin siyasi ve iktisadi olarak zor günlerden geçtiğini söyleyerek ortak hükumet çağrısında bulundu. Partisinin Sarıyer İlçe Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Tekin, Başbakan Binali Yıldırım'a seslenerek, "Çok ağır bir sorunla karşı karşıyayız. Sadece iç politikamızda değil, dış politikamızda başka bir sorunla karşı karşıyayız. Dünyanın hiçbir yerinde, sorunları oluşturanlar sorunları çözemezler. Burada tek çözüm sayın başbakan, süreli mi dersiniz, uzun vadeli mi, orta vadeli mi, bilemeyiz. Bir ortak akıl hükumetine ihtiyaç var" dedi.

Devamını oku...

Yandex.Metrica