Yakup Akkaya, Greve Çıkan İSDEMİR İşçilerini Grev Çadırında Ziyaret Etti.

Akkaya, Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki İskenderun Demir Çelik Fabrikası’nda (İSDEMİR) 7 ay süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, 15 Temmuz tarihinde greve çıkan işçileri Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, il yöneticileri ve partilerle beraber grev çadırında ziyaret etti.

Yakup Akkaya, İskenderun Demir Çelik Fabrikasının önünde işçilerle ve sendika yetkilileriyle görüşerek greve çıkma nedenleri konusunda bilgi aldı.

Daha sonra grevdeki işçilere yönelik bir konuşma yapan Akkaya, grevin ekonomik hak ve çıkarlarını korumak için işçinin elindeki tek güç olduğunu belirtti. En zor şartlarda alın teriyle çalışan işçilere hak ettikleri ücretlerin verilmediğini, işçinin emekçinin AKP iktidarında açlığa ve yoksulluğa mahkûm edildiğini vurgulayan Akkaya, bir de bu emekçi karşıtı iktidarın işçinin tek silahı olan sendikalaşma hakkını, grev hakkını 12 Eylül döneminde bile bulunmayan yeni yasaklarla kısıtladığına dikkat çekti. Bütün bu yasaklamalara ve baskılara rağmen emeğinin, alın terinin hakkının karşılığını almak için greve çıkan çelik işçilerinin onurlu mücadelesinin bütün işçilere, emekçilere örnek olması gerektiğini belirten Akkaya, grevin işçilerin birlik ve dayanışmasının sınandığı yer olduğunu vurguladı.

Akkaya, bu mücadelenin bütün işçilerin, emek dostlarının desteği ve dayanışmasıyla yürümesi gerektiğini, Cumhuriyet Halk Partisinin de her zaman işçinin emekçinin yanında olduğunu belirtti.

    Perşembe, 18 Temmuz 2013 15:19

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica