İzmir Milletvekili Güven: “Kadınlar birlik olunca başarıyor”

İzmir Kadınlar Birliği Derneği bünyesinde Halk eğitim el sanatları kursu yıl sonu sergisi açılışına katılan İzmir Milletvekili Hülya Güven, kadınların birlikte olma ruhundan büyük başarılar çıktığına bir kez daha şahit olduğunu söyledi.

İZKAB bünyesindeki kursta başarılı el sanatları çalışmalarına imza atan kursiyerlerin eserlerine Karabağlar Kutsal Mobilya Mağazası ev sahipliği yaptı. Birbirinden renkli ve emek isteyen işi sergileyen kursiyer bayanlar, İzmir Milletvekili Hülya Güven ile birlikte yaptıkları açılıştan sonra eserlerini tanıttılar.

İzmir Milletvekili Güven, “Bu özel günde aranızda olarak el emeklerinizi, göz nurunuzu sergilediğiniz değer biçilemeyen işlerinizi, nakışlarınızı görmekten büyük mutluluk duydum. Böyle özel bir serginin açılabilmesinde emeği geçenler ile bu kurslara gelerek, gelecek dönemlerdeki kursiyerlere de örnek olma beceri ve başarısını gösteren bütün kursiyerlerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu ürünlerin sadece ev ekonomisine katkı sağlayacak olmasının dışında yaptığı işlere her zaman ruhunu katan kadınlarımız aynı zamanda birlikte olmayı, dostluğu, dayanışmayı ve kendilerini geliştirmeyi de öğrenmektedirler.” dedi.

“Laf değil iş ürettik”
İZKAB Yönetim Kurulu Başkanı Aydan Nacar, kadınların siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel statüsünün yükseltilmesine çalışmak ve bu konuda yardımlaşma ve dayanışma sağlamak vizyonu ile 2012 yılı ekim ayında çıktıkları yolda hızla ilerlediklerini ve Karabağlar kadınların yeni bir vizyon açtıklarını söyledi. Nacar, “Toplumsal yaşamda kadınların eğitimi ile birlikte sosyal, kültürel ve çevresel sorunları ele alarak çalışma yaşamına katılmalarını teşvik ediyor ve bu konuda yol gösterici çalışmalar yapıyoruz. 8 ay gibi kısa bir dönemde Türkiye’de sivil toplum örgütü olma yolunda uzun bir yol kat ettiğimize inanıyorum. Yaptığımız faaliyetlerin sonunda gururluyuz. Laf değil iş ürettik. Derneğimiz bünyesinde halk eğitim el sanatları kursu bu dönemde faaliyet gösterdi ve bugün kursiyerlerimizin el emeği göz nuru işlerini Kutsal Mağazalarında sergiledik. Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan başta Sayın Vekil’imiz Hülya Güven’e, Halk Eğitim Müdürü Eyüp Pekmezci, Karabağlar Kaymakamı Veysel Özgür Bey’in eşi Elif Özgür’e , CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz’a, AKP Karabağlar ilçe Başkanı Erol Körüklü ‘ye, AKP Karabağlar Meclis Üyesi Faik Dalgıç, Kutsal Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Topaloğlu ve Nedim Topaloğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

    Salı, 16 Temmuz 2013 11:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica