Kılıçdaroğlu: Bizim gözümüz korkmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyah renkli bir aracın CHP Genel Merkezi önünden geçerken 5 el ateş etmesine ilişkin açıklama yaptı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, IMC TV'de katıldığı canlı yayın programında CHP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı şöyle değerlendirdi:

Hukukun üstünlüğü bir kez zedelenirse bu tür tablolar kaçınılmazdır
"İçişleri Bakanı Gürsel Beyi arayıp bazı bilgiler vermiş. "Bir, iki saat içinde plakayı da saptayacağız" demişler. Hangi gerekçe ile bunu yaptı, onu da anlamak mümkün değil. Önümüzdeki saatlerde biz de öğreneceğiz. Türkiye'nin şu anda en önemli sorunu sadece kurumların değil yurttaşların da can ve mal güvenliğinin olmamasıdır.

Genel Merkez'e dönük bir saldırı olacağını hiç düşünmedik, böyle bir bilgi de gelmedi. Partilere yönelik saldırılar olacağı yönünde zaman zaman bazı bilgiler geliyor. CHP Genel Merkezi'ne yönelik böyle bir saldırıyı hangi gerekçe ile açıklayacaklar ben de merak ediyorum. Fail yakalandığı zaman biz de öğreneceğiz.

Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz. Güçlüyüz. Demokrasiyi savunuyoruz. Bunun için bir bedel ödenecekse biz bu bedeli ödemeye hazırız. Seçimlerin yapılmasını engellemeye dönük bir girişim olabilir mi? Belki bu niyetle yapmış olabilirler. Bütün siyasi partilerin bu tür saldırılara ortak karşı çıkması lazım. Hükümet bu konuda daha tutarlı, adımlar atarsa failleri kısa sürede yakalayıp yargı önüne çıkarırsa hükümet görevini yapmış olur. Savsaklarsa demokrasi yara alır."

    Pazartesi, 26 Ekim 2015 22:15

Bağlantılı Konular